Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz canniball #6246 üzenetére

    Én már próbáltam, igaz csak tesztelésként, DD-WRT-vel. Repeater-bridge módban a router egy klienshez hasonlóan működik a valós wifi-interfész felől, de virtuális AP-kat (VAP-okat) lehet definiálni e mellett. Működőképes vot, de egy kicsit nyűgösnek tűnt. A VAP SSID-je szabadon beállítható, és el is rejthető. Azt tapasztaltam, hogy a VAP nem mindig sugárzott SSID-t akkor sem, amikor az egyébként engedélyezett volt. Konnektálni lehetett hozzá, ha a kliens gépen ez a kapcsolat már be volt állítva. Ezen kívül a VAP titkosítási algoritmusa is konfigurálható úgy, hogy eltérjen a fizikai csatolóétól. Feltűnt, hogy ha a VAP megosztott kulcsa (WPA-AES algoritmus mellett próbáltam) eltért a valós interfészen megadott kulcstól, akkor a repeater működés nem igazán volt stabil: a fizikai csatolón elvesztette a kapcsolatot, magyarul 'leszakad' az első AP-ról, annak ellenére, hogy azt mutatja, a kapcsolat él, bár kissé legyengült térerővel. Ha a két kulcs megegyezik, nem csinált ilyet, és akkor sem, ha a VAP titkosítását teljesen letiltottam. Ezért én is kiváncsi vagyok, hogy más mit tapasztalt ezzel, ha már tesztelte a repeater-módok valamelyikét.

Új hozzászólás Aktív témák