Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz lorant80 #5938 üzenetére

    "gondolom itt a router külső antennájára gondoltál. De abban az esetben , ha az eszköz csak mint router működik, akkor nincs gond az antennákkal?"
    A gond nem a router aktuális funkciójából ered, hanem az antenna elhelyezéséből és a felhasznált csatornából. A külső antenna a szolgáltató irányába néz, és a repeater csakis ugyanazon a csatornán forgalmazhat, mivel egyetlen wifi-eszközről van szó. Ha egy külön AP-t telepítesz a belső forgalom lebonyolítására, akkor totálisan eltérő csatornára állhatsz, és az antenna is beltéren lesz, amiből a szolgáltató jó esetben semmit sem vog venni, tehát az ő (és többi kliense) forgalmára nem lesz hatással.
    Ha a saját wifi-routered forgalmát ismétled egy repeaterrel, akkor valóban nem okozol problémát másoknak, magadnak is csak annyiban, hogy a jelismétlés a rendelkezésre álló rádiós sávszélességet megfelezi.
    "Ha mondjuk a laptop-hoz is LAN kábelen juttatnám el a NET-et a routertól „egyenlőre”. Abban az esetben a WRT54GL routert használnám mint AP-t (ami a tetőn lévő antennához kapcsolodna és olyan feladatot töltene be, mint egy Wireless kártya) Ez gondolom gond nélkül kivitelezhető!"
    Kivitelezhető, de már sokadszor írom, hogy ilyenkor a routernek nem AP, hanem kliens-módot kell tudnia! Egy közönséges router csak AP lehet, így ezt mindegyik tudja.
    "Ehhez a dologhoz szükséges feltennem a „DD-WRT”-t vagy valami hasonló okosságot vagy a gyári firmware is megteszi?"
    Nem, a gyárival nem fog menni. Ehhez mindenképp DD-WRT vagy más '3rd-party' firmware kell. Természetesen nem muszáj ehhez WRT54GL (ennyivel drágább, mint a többi?), más is jó lehet. A feature-ök legnagyobbrészt a firmware-nek köszönhetőek, egy okos firmware más routerre is felmegy.
    "Ezeknek a routerek-nek van olyan csatlakozásuk, amibe a tetőn lévő antennától lejövő kábelt be tudom csatlakoztatni vagy le kell szednem valamelyik „kis antennájukat” ?"
    Hogy az antenna leszedhető-e, az típusfüggő. De ahhoz, hogy külső antennát csatlakoztass egy routerhez, mindenképp le kell kapnod a saját antenná(ka)t róla. Ezért célszerű csatlakozós típust venni, nem olyat, amelyre fixen vannak szerelve.

    #Menotti: ez az "erősítő modul" teljesen hibás értelmezés. A két antenna ilyen diversity-módú kétantennás eszközökön sohasem működik egyszerre, mivel a jelük egy elektronikus kapcsolóeszközön köt ki, amelyik az egyiket kiválasztja, a másikat lekapcsolja (természetesen az átkapcsolás nagyon gyorsan megy végbe). A DD-WRT pl. képes arra, hogy az adás és vétel oldalakat szétválassza (az egyik antenna csak adásra, a másik vételre legyen használható - természetesen nem azonos időpillanatban), de a beltéri jelismétlés ezzel sem oldható meg, hiszen a forgalomnak minden irányban kétirányúnak kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák