Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz canniball #11649 üzenetére

    Köszi félig meddig sikerült.

    "Wireless Mac filter"-nél belőttem a "Permit Only"-t. Utána katt a "Edit MAC filter list"-re. Katt a "Wireless Client List"-re. Ott ugye "Refresh" és kipipáltam az épp csatlakoztatott eszközöket.

    Ez egy laptop, egy xbox, két androidos telefon.

    Ezek után "Update..." majd az eszközök bekerültek a filter listába. Így már csak ezek az eszközök tudnak wifi-n csatlakozni a routerhez.

    Na most az egész cucc a következő miatt kellett: Húgomnak meg van szabva hogy telefonjával mettől meddig lehet neten(iskolás még) és gondoltuk ezzel oldjuk meg hogy letiltjuk wifiről ha idő után akar netezni. (egyszerűbb mint mindig jelszót cserélni)

    Na most ezt könnyen megoldottam, a Wireless Client Listnél kivettem a pipát a telójának a MAC címe elől. Működik is nem tud csatlakozni netre telója. Viszont ha vissza akarom rakni a pipát akkor az nem megy, ugyanis a listából eltűnik a telójának a MAC címe. Vagyis mindig ha vissza akarjuk tenni a listára akkor manuálisan kell beírni a MAC címét.

    A kérdésem hogy ezt nem lehet megcsináni úgy hogy csak a pipát tegyük be, megy vegyük ki a MAC címe után, és ne kelljen mindig újra beírni az egész MAC címét, hogy ha engedélyezik a szülők neki a netezést?

    Huh remélem érthető voltam. :D

    [ Szerkesztve ]

    Live-Die-Respawn

Új hozzászólás Aktív témák