Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • corom

    friss újonc

    Sziasztok!

    Tegnap sikerült életre keltenem az első 3D nyomtatóm, amit teljes egészében magam építettem, összerendelt alkatrészekből.

    Az első nyomtatásom képként csatolva van. Ahogy látható, van még mit optimalizálni. Tőletek, mint rutinos felhasználóktól szeretném megkérdezni, hogy milyen paraméterek módosítását javasoljátok, hogy javuljon a minőség.

    Amit eddig elvégeztem:
    - minden tengely lépés/mm-er értékét próbáltam a legjobban beállítani
    - extruder adagolását beállítottam
    - csökkentettem a gyorsulásokat
    - csökkentettem a nyomtatási sebességet
    - beállítottam minden fontos paramétert (fúvóka, szál méret, hőmérsékletek, stb.)

    A nyomtatás 0.2mm-es rétegvastagsággal készült, Herz márkájú PLA anyagból.

    A kalibrációs kockán az látszik, hogy a felső négy sarka "csücskös", illetve a talpnál a kocka szélesebb, mint felfelé haladva. Nekem úgy fest, mintha picit sok anyagot használna, de pont ezért is szeretném megkérdezni tőletek, nyilván ti már sok nyomtatáson és optimalizáláson túl vagytok.

    Válaszotokat előre is köszönöm!

    Üdv!


    [ Szerkesztve ]

  • corom

    friss újonc

    válasz Aryes #21716 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat!

    Ez a legegyszerűbb Cartesian-is féle nyomtató, X-Y tengelyen szíjhajtás (szokásos méret és fogszám), Z tengely pedig két motorral trapézmenetes orsókkal.

    A váz az 45x45mm-es alu profil (ez volt ingyen :D ), a Z tengelyek pedig 90x45mm-es profilra vannak felszerelve.

    Elektronika kínából, Ramps 1.4 és arduino szokásos kombinációja.

    Igazából sokkal drágább lett, mint egy gyári (hobbi) cucc, mert a mechanikai alkatrészeket Magyarországról szereztem be, illetve a tápot is. Ha saccolnom kéne, 150e volt komlpett az alu profilok nélkül.

    Szándékosan építettem, mert szeretek ilyenekkel foglalkozni, ez volt benne a kihívás.

    Amire közben rájöttem illetve olvastam máshol, hogy a sarkak valószínűleg a redukált gyorsulások miatt vastagabbak. Illetve azt is megfigyeltem, hogy a fejet is rángatja az, ahogy a PLA anyagot a dobról tekeri le. Erre számítottam, de tervben van, hogy átépítem és leszedem az adagolót a fejről, így csökkentve a súlyt és az adagolási rángatást, csak az ehhez szükséges tartókat és konzolokat már nyomtatni szeretném.

    Az előbb nyomtattam 0.3mm-es rétegvastagsággal, úgy fest picit javult a helyzet.

    Bármiféle észrevételeket várok örömmel, de nem vagyok nagy szaki 30 éves tapasztalattal,
    szóval ne tessék kinevetni. :B

Új hozzászólás Aktív témák