Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dolesz

    újonc

    Van egy Ender 6 nyomtatóm. PLA használva eddig elég jól el voltam vele eddig. Azonban le akarom cserélni a gyári hotendet egy minőségibb darabra, mert szeretnék magasabb hőmérséklet igényű anyagokat is használni, és a hosszú PTFE csővel való küzdelemtől is meg akarok szabadulni. Egy jó ár-érték arányú, egyszerűen telepíthető és karban tartható megoldást szeretnék a mostani helyett. Ez az első nyomtatóm, így nincs nagy tapasztalatom a különböző gyártók és típusok terén.

    Először a Hemerat nézegettem, de az elég nehéznek tűnik, az XS verzió pedig csak Revo fúvókával kapható. V6-ra alakítva pedig már nem túl olcsó.

    Egyik lehetőségként Bondtech LGX-ben gondolkodom, ez elég kompakt, így elég stabilan rögzíthetőnek tűnik nekem.
    https://www.3djake.hu/bondtech/lgx-shortcut-copperhead-printhead

    Másik lehetőségként az Orbiter + Dragon kombót is nézegetem. Ez rugalmasabban alakítható, a felfogatásra nem találtam optimálisnak tűnő megoldást. Ráadásul elég kevés helyen kapható most a Dragon, mindenütt a Dragonfly, Rapido vagy az új DoplerEffect XG van.

    Azt látom, hogy promo szöveget és videót tudnak ezen a területen is csinálni a gyártók, de jobban érdekelne, hogy mit mutatnak a valós tapasztalatok. A gyakorlati tapasztalatok alapján melyik megoldás irányban érdemesebb elindulni?

Új hozzászólás Aktív témák