Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danaf

    csendes tag

    válasz Razol73 #5352 üzenetére

    Én pont a napokban vettem próbaképpen Devil Design márkájú PLA-t (elsősorban a kedvező ára miatt) és szenvedtem vele, mert 205 fokon nem akart tapadni, szinte azonnal felvált az asztalról, vagy ha kezdetben meg is tapadt, akkor menet közben vált le. El voltam keseredve, mert a tekercshez mellékelt kártya szerint ezzel a PLA-val 200-235 fokon javasolt nyomtatni.

    Nagyon tanácstalan voltam, de azután észrevettem, hogy amikor elkezdem felfűteni a fejet, akkor már 165 fok környékén elkezd lassan kicsordogálni a fejből az anyag. Próbaképpen csökkentettem a hőfokot és azóta 190-195 fokra állítva semmi bajom vele: tökéletesen tapad és a felület is nagyon egyenletes. A színe pedig gyönyörű: selymesen csillogó.

    Nem vagyok szakértő, de ha te is megpróbálod csökkenteni a hőfokot, lehet megoldódik a dolog. Egy próbát megér.

  • Danaf

    csendes tag

    Sziasztok!
    Közel két éve "nyúzok" egy Geeetech i3 Pro B nyomtatót, amit folyamatosan "reszeltem", javítgattam. Igen tudom egyesek szerint "gagyi" kategória, de szeretek bütykölgetni és nekem arra pont elég volt, hogy ismerkedjek a technológiával. Most értem el oda, hogy jó lenne egy nagyobb nyomtatási felületű nyomtató, ami szebben is nyomtat, de nagyon nem tudok dönteni.
    Elsőre a Tornado került képbe, de mivel nem használok ABS-t (szinte kizárólag PLA-val nyomtatok) az AC fűtött asztal annyira nem szempont és valahogy a szimpla Z tengely miatt is vannak fenntartásaim, annak ellenére, hogy teszteken mindenki azt mondja ennek nincs semmilyen negatív hatása a minőségre. Ott van még a "salmon skin" probléma, ami könnyen orvosolható.
    A másik kiszemelt a CR-10S, éppen a dupla Z tengely meghajtás miatt, azonban ezeknél nemrég olvastam, hogy a vezérlő kártyára integrált feszültség szabályozó áramkör hibás. Pontosabban (ha jól értettem) egy nem jól méretezett alkatrész miatt nem tudja minden esetben előállítani stabilan az 5V-ot, ezért random kikapcsol a gép. Legalábbis néhányan ezt jelezték, nem tudom ezek általános vagy csak egyedi esetek. Azonban ez a hiba is egyszerűen orvosolható egy DC-DC konverter beépítésével, de kicsit elbizonytalanított a dolog (milyen hibák jöhetnek még elő).
    Tudom itt már sokan kérdezték, ki melyiket ajánlaná, de én elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy ki melyikben lát több fejlesztési lehetőséget? A kettőn kívül más készülékre is szívesen fogadok javaslatot.
    Mindenki építő jellegű véleményét előre is nagyon köszönöm!

  • Danaf

    csendes tag

    Először is mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólást!

    #5982: kzkz
    Építésen én is gondolkoztam egy darabig, de a szükséges építőelemek összeválogatása során kalkulált költség túl magasra jött ki, ezért letettem róla.

    #5983: MASSlag
    Gondoltam rá, hogy i3 helyett egy más felépítésű (pl. corexy) gépet vegyek, de a legtöbnek alig nagyobb a nyomtatótere a mostaninál (pl. Ender 4). A Tronxy nyomtatóiról eddig nem túl sok pozitív véleményt hallottam, de ennek az X5S-nek még utánna nézek, mert a paraméterei egész jók. Köszi!

    #5984: fape és #5985: Mr.Csizmás
    Egy időben a delta típusú gépek is felkeltették a figyelmemet, azonban a legtöbbnek kisebb vagy alig nagyobb a nyomtatótere a jelenleginél. Amelyik pedig nagyobb, annak már az ára is jelentősen magasabb. Ráadásul a kalibrálásuk is nehézkesebb és kényesek a legapróbb illesztési vagy méretezési hibára is (rudak hossza, csuklók illeszkedése).

    Mégegyszer köszönöm mindenkinek.

  • Danaf

    csendes tag

    Utánanéztem ennek a Tronxy X5S-nek és egyre jobban tetszik. Annak ellenére hogy tele van alapvető tervezési hibával és a minőségellenőrzés egyenlő a nullával, remek kiindulási alap egy project-hez. Mások eredményeit látva pedig tényleg egy nagyon jó gépet lehet kihozni belőle a megfelelő fejlesztésekkel. Ráadásul az ára is kedvező most GB-n. Sajnos az Ali-n jóval magasabb áron lehet csak beszerezni német raktárból.

    #6004: Zsolt74
    Tényleg nagyon jónak tűnik az a Flyingbear Tornado, tetszik a 24 V-os rendszere és a mechanikája is, de kétszer annyiba kerül mint az X5S. Még ha a teljes különbözetet rá kellene költenem az X5S fejlesztésére, akkor is előrébb lennék a 330×330×400mm nyomtatási méret miatt. Nem beszélve az alkotási vágy kiéléséről és a tapasztalatszerzésről. :DD

  • Danaf

    csendes tag

    Hétfőn megérkezett a Tronxy X5S, de csak tegnap volt időm összerakni.
    Azt már tudtam tesztek alapján, hogy a QC nem végez valami jó munkát, úgyhogy nem lepődtem meg azon, hogy néhány elem "kimaradt" a csomagból. Szerencsére csak alátétek és az asztal szintező rugók hiányoznak, az összes többi elem megvan. Úgy tűnik, hogy én már valamiféle 2nd edition csomagot kaptam, amit a géphez mellékelt SD kártya tartalma is alátámaszt (mappanév "X5S V.02", az összeszerelési útmutató "Tronxy X5S Installation Guide V.02.pdf").
    Az Y irányban mozgó "kocsin" (bocs de nem tudom mi a szakszerű megnevezése) a szíjvezetőket nem egymásra, hanem egymás mellé helyezték (amit sokan az első upgrade-ként megcsináltak), viszont valami nagyon "gagyi" módon tették ezt. A felső csapágy kiemeléséhez olyan műanyag csőelemet használtak, amit a kijelzők és alaplapok távtartójaként használnak. Ennek eredményeként a csapágyak pozíciója - hogy is mondjam kultúráltan - a vízszintestől igen csak távol áll (nem beszélve a stabilitásról). Eleve ez az alátét+csapágy kombó egy rémálom.

    A hotend-et tartó elem hátsó részére felkerült egy konzol (fémből), amihez - párhuzamosan az első rögzítési ponttal - a szíjak rögzíthetőek (ezt az elemet is sokan megcsinálták a korábbi gépeknél).

    Az aztalt mozgató motorok nem egy akril lapra vannak rögzítve, ez az elem ennél a gépnél már fémből készült (ahogy olvastam sokaknak a műanyag elrepedt idővel).
    Az összeszerelés aránylag gyorsan ment, köszönhetően annak, hogy az első verzióhoz képest néhány elem összeszerelve érkezett (Y "kocsik", extruder).
    Meglepő módon minden működött az első bekapcsoláskor, minden a megfelelő irányban mozog, az "Autohome" parancsra a fej és az asztal is a megfelelő helyre állt be. Próbanyomtatást még nem tudtam végezni, mert a szintező rugók nélkül nagyon nem egyszerű az asztalt beállítani. Ráadásul a szíjak is iszonyatosan merevek a fémszálas megerősítés miatt és még nem sikerült úgy beállítani a feszességet, hogy az X tengelyt ne húzza el valamelyik irányba, így nagy valószínűséggel le fogom őket cserélni. A csapágyas szíjvezetőket is le akarom cserélni, mert az alátétek súrolják a szíj oldalát.
    A lényeg, hogy itt van a gép és működik, kiindulási alapnak (ahogy mondtátok) nagyon jó. Van bőven fejlesztési lehetőség, amihez a gépre való várakozás óta sok anyagot összeszedtem. A vezérlőt is le akarom cserélni, csak azt nem tudom, hogy mire lenne érdemes.

    [ Szerkesztve ]

  • Danaf

    csendes tag

    válasz KIZS #16083 üzenetére

    Én is így jártam anno, a lenyomásra belépett a menübe, de lépkedni a tekergetéssel nem tudtam.
    Az EXP2 szalagkábelét (ha jól tudom azon megy a tekerentyű vezérlése) fordítsd meg, de csak azt. Nekem így működik.

Új hozzászólás Aktív témák