Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nferi1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Találkoztatok már olyannal, hogy az ender3 mágneses lapja, nagyobb nyomat esetén (15x9cm alapterületű) nem lehet felszedni?
    A lap szélei könnyen leválnak az alsó mágneses résztől, viszont ahol a nyomat kezdődik, olyan mintha odaragasztották volna.
    Próbáltam melegen/hidegen de nagyon nehezen jött fel.
    Sajnos a fedlap meg is sérült egy kis helyen, a tárgy élénél megtört egy kicsit.
    Hogy lehetett volna ez elkerülni?
    Van valami módszer amivel kevésbé ragadnának össze? (gondoltam arra, hogy rakok egy papírlapot közéjük, de az nem jó hővezető, és kitudja mi mást okozna.)

  • Nferi1

    csendes tag

    Sziasztok!
    Már egy ideje olvasgatok a témában és keresem a nekem legmegfelelőbb elrendezést, vázat.
    Mivel még nem építettem 0-ról, ezért lehet nem saját tervezéssel kellene kezdenem :) ;
    350x350-es asztalban gondolkodom, ami jó lenne, ha fix lenne. (nem szeretném, hogy a 220V-os "rész" mozogjon).
    Ebből a szempontból a Voron 2 jó lehetne. Viszont a 90% 3D nyomtatás mellett, jó lenne, ha képes lenne nyáklap marásra, fúrásra.
    Ezért valamilyen jobban terhelhető váz kellene. Néztem még CoreXY elrendezédű terveket pl. Hypercube EVO, de a fúrás/marás miatt lehet nem a legjobb választás a hosszú GT2 szíjhajtás.
    Előkerült a Croxy aminek brutál váza van, viszont Z irányban mozog az asztal, és nincs megtámogatva az X-Y sínek aluprofillal (lehet nem is kell, anélkül is stabil?), valamint nem nagyon találok róla leírást,véleményeket.
    És a mechanikai alkatrészekből is kell egy rakás, 9 sín, 7 stepper+extruder(ek), amik megdobják a költséget. Viszont ha jól látom, itt rövidebbek a szíjjak és dual X,Y meghajtás van.
    Tudtok adni tanácsot? Esetleg felépítésre ötleteket?

Új hozzászólás Aktív témák