Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danex

    addikt

    válasz ZooLee #601 üzenetére

    Akiknek munkához kell és elég nagy profitot tud szerezni az elkészült darabokon és nem évi 1-2 kell neki. (szerintem)

    Az átlag embernek szerintem azért lehet problémás a 3D nyomtató ,mert tudnia kell 3D modell-t készítenie gépen tökéletes pontossággal. Persze, ha belemerül az ember akkor megtanulja, de akinek évi 1-2 darab pici fogaskerék kell az nem fog magának venni, és nem is fog megtanulni pontos modelleket készíteni.

    Tehát muszáj lenne valakivel lemodelleztetnie, majd kinyomtatni.

    Aki meg befektetésnek bérnyomtatást gondolt magánemberekből nem feltétlen, hogy meg fog tudni élni, hiszen ha Bélának kell egy 3*3cm-es fogaskerék azt nem árulhatod neki 5-10ezerFT-ért, 1-2 ezresért elviszi, de jó eséllyel Béla az évben már többet nem fog rendelni tőled, tehát csak lassan térülne meg a pénzed.

    - Tehát a lényeg, hogy nyomtatót csak az vesz majd aki ért is a modellezéshez, az pedig nem a legelterjedtebb hobbi az emberek körében.

    - Itthon nem kérhetsz sok pénzt egy pár grammos műanyag valamiért, plusz annak a modellnek az elkészítése Mari néni 3MP-es telefonos képéről megint nem garantálható.

    - A cégek inkább cégeket fognak megbízni ,hisz ők tudnak nekik számlát adni és valamivel jobban is megbíznak bennük.

    Persze vannak hobbik, mint a modellezés ahol jól jöhet, de oda meg végképp pontos holmikat kell készíteni, illetve már önmagában egy drága hobbiról beszélünk, úgymond ott több pénz van ilyesmikre. (Súlyban mondjuk nem tudom mennyivel nehezebb a gyári holmiknál)

Új hozzászólás Aktív témák