Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • odiepapa2

    tag

    válasz Mr.Csizmás #9121 üzenetére

    Sziasztok,

    kicsit elvonultam, végig gondoltam a dolgokat, kivettem két nap szabit és nekiestem a nyomtatómnak. Jó néhány dolgot kicseréltem a nyomtatón, aminek szemmel látható eredménye lett. Közben bújtam a fórumokat, youtube videókat és próbáltam okosodni. Visszaállítottam a slicer beállítását gyárira és elkezdtem tesztelni a nyomtatót.

    Következők érkeztek a WANHAO D9/400-hoz:

    - MicroSwiss All metal HotEnd
    - 15 minőségi görgő
    - Sikerült végre levágatnom 0.3-as tükörlapot.

    Az eredmény magáért beszél. Az egyik legfontosabb alkatrész a görgő volt, mert a Z tengelyt nem lehetett fixen meghúzni, mert akkor szorult és nem ment fel az egyik oldalon. Ezért picit lazábbra kellett hagynom. Ez azt eredményezte, hogy lötyögött a fej is, mondhatni lekonyult, így nyomtattam mostanáig. Továbbá kicseréltem a tálca görgőit is, mert nagyon könnyen lehetett mozgatni a tálcát, picit lötyögött is, most viszont tökéletesen feszes. Az összes létező görgőt kicseréltem a gépen. A tükörlap is fantasztikus, leírhatatlan különbség van aközött a tárgy között amit a tükrön nyomtattam és amit a mágnes lapon. A MicroSwiss-hez pedig nem kell indoklás.

    Megfogadtam a tanácsot és elkezdtem kishajót és kockát nyomtatni.

    Jelenleg Spectrum PLA+ anyaggal nyomtatok, 65-70 Celsius tálcával és 210-215-ös hőmérsékleten. A fej 0.4-es és a rétegvastagság 0.06mm.

    Az első régeteget lassan terítem le, hogy jól tapadjon és a top réteget is lassúra állítottam, hogy ott is legyen ideje szépen dolgozni. Ezen persze még állítani fogok, mert ahogy Saccco írta, lehet ezért is volt csíkos az első réteg.

    @Csizmás: A retraction gyárilag 7mm-re van állítva. Ma olvastam, hogy hogy a vertical lifetet (Z-hop) be kellene állítanom, mert az is meggátolja a csíkos top layert (elemeli a fejet utazáskor). Visszatérve a retraction-re, többen írták, hogy a 7 mm nagyon sok, kb 1-esre kellene, de egyelőre nem akarok mindent átállítani.

    Még annyit, hogy a WANHAO szerencsére heatbedes és még a tükörlapot is szépen átmelegíti, aminek nagyon örülök (köszi a segítséget a tükörrel). Még kísérletezgetek bőven, de úgy érzem hogy ezekkel a módosításokkal (amit itt is olvastam és alkalmaztam), kicsit közelebb kerültem az általam elvárt eredményhez.

    Végezetül egy-két kép (a hajó 0.10-es réteggel ment, a koceka 0.06-tal. A hajó és a jobboldali kocka a tálcagörgő csere előtti időszakból való. A baloldali kockának simább az oldalfala):

    :

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák