Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz hurjup #37586 üzenetére

    Az "idő-pénz-megtérülés" jegyében nem kéne belepiszkálnod.
    Ha veszel készen egy jobbat, azzal eleve rengeteg időt megspórolsz. Árban meg nem feltétlen lesz rosszabb, mint, ha a meglévőt fejlesztetted volna. Ráadásul amíg fejleszted, addig nem tudod használni sem. Ha valami még sem úgy van, mint ahogy egy helyen olvastad, akkor járhatsz utána máshol, vagy oldhatod meg saját tudásból.
    Sok olyat olvasni és sok olyat találni, hogy az Ender azért jó, mert neten találsz mindenre megoldást. És olcsó. Ez igaz is.
    Egy Prusa esetén ilyet nem olvasol. Hogy mi ennek az oka? Egyszerű. A Prusa-t nem kell folyamatosan babrálni. Összerakod vagy kiteszed az asztalra (mint én) és nyomtatsz.
    Minden bizonnyal van más ilyen nyomtató is, de ezekről keveset hallani, mert kevés a gond velük. És alapvetően az ember csak akkor jár fórumra, ha gondja van. Ha jól működik, akkor nem kell ilyen helyekre jönnie.
    Én is azért vagyok itt, mert egy Anycubic MegaZero 2-vel kezdtem. Rengeteg minden van a neten. A mai napig nem működik. Mondjuk ez elsősorban még az én hibám, mert mostanában elhanyagoltam. Viszont nem sürgős, mivel a Prusa kéznél van.
    Az Anycubic 100€ volt. Kezdésnek jó volt, hogy tudjam, többet akarok. A Prusa 1200€ volt. Ezzel meg is tudom valósítani a többet.

Új hozzászólás Aktív témák