Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz Janix12 #20329 üzenetére

    Mióta megvan a Kossel, azóta eléggé elhanyagoltam szegényt, mert olyanokat nyomtattam, ahol nem annyira számít a végeredmény szépsége, viszont az idő annál inkább, és a deltával tudok 100mm/s-al is nyomtatni. De most a sok karácsonyi "bizbasz" miatt újra csatasorba lett állítva, és most látom igazán, hogy mennyivel precízebb, kontúrosabb nyomatot készít. Jó, a sebesség is számít, de egyébként is. Persze jobb nozzle, extruder, rövidebb ptfe, árkategóriában is duplája...

    Ha arra vagy kíváncsi, hogy a kétszínű nyomtatás hogy vált be, akkor az már más kérdés. Volt most 1-2 dolog, ahol szükség volt rá, de ritkán használom, mert elég gazdaságtalan. Amit az elején nem tudtam, hogy minden színváltásnál ki kell nyomatni a fejből a másik színt, és ezzel a modell mellett épül egy úgynevezett "waste tower", ami sokszor több anyagot emészt fel, mint maga az alapmodell. A "color mix" megint nem az igazi, mert nem keveredik rendesen a filament. Pl. "kisgrútot" nyomtattam hétvégén, és barna helyett pirosból és zöldből akartam keverni a színeket. Ilyenkor 50-50% beállításnál egyszerre tolja a két extruder a két filamentet. Ez lett az eredmény:

    Sem az extrudálás, sem a szín nem olyan, mint ha egy filamentet használna csak. De legalább különlegesen néz ki. :D

    [ Szerkesztve ]

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Új hozzászólás Aktív témák