Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #48613632

    törölt tag

    válasz zsolti_20 #18272 üzenetére

    Most ha az asztal szintezés alatt azt érted, hogy a fej és az asztal között épp egy papírlap férjen el, de mondjuk kettő már nem, akkor én egyszer megcsináltam, és ennyi. Néha bele ellenőrzök, de jó maradt.
    Ha nem erre gondoltál, akkor bocs.

  • 2thletme2day

    őstag

    válasz zsolti_20 #18272 üzenetére

    Ha 4 óráig tart egy szintezés akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Lődd be nagyjából mind a 4 sarkát a papíros módszerrel aztán indíts egy nyomtatást. Állíts a szeletelőben sok skirt-öt (a nyomtatandó tárgy alapterületétől függően 5-10) aztán míg csinálja a skirt-öt állítsd be úgy az asztalt menet közben úgy, hogy a legjobb legyen. Szemre lehet látni simán melyik részen merre kell utánaállítani. Az legjobb ha lapos de nem szétkent vonalakat húz. Ha kezd kenődni a vonal és kunkorodik felfelé a két széle akkor túl közel van a fej az asztalhoz. Ha hurkásodik és teljesen kerek akkor nagyon messze van. Értelem szerűen ha nem tapad az anyag akkor is túl messze van a fej az asztaltól. A szintezés mellett még egy nagyon fontos dolog. Amennyire csak lehet legyen zsírmentes az asztal. Izopropil alkohol és víz keveréke a legjobb a takarításhoz és takarítás után lehetőség szerint puszta kézzel ne érj a tisztított felülethez.

    (#18271) pitepeti71

    Én nem használnék pillanatragasztót. Azzal tényleg csak tönkreteszed az asztalfelületet. Milyen hőmérsékleten nyomtattad a terminátor szobrot? Mekkora volt az első layer magassága? PrusaSlicernél pl alapbeállításon 0,3 az első layer magassága ami szerintem sok így soha nem is használtam ezzel az értékkel. Lehet nálad is túl nagyra volt állítva az első réteg és nem tapadt meg rendesen az anyag.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák