Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adatfalo

    senior tag

    válasz atis0313 #1509 üzenetére

    Ez jelenthet pár dolgot, vagy eltömődött egy picit a nut, vagy elő kéne melegíteni alapból a fejet, hogy ne a nyomtatás kezdetekor próbálja elérni a kellő hőmérsékletet (folyáshatárt), mert valószínű csak az alatt a pár rétegnyi idő alatt melegszik fel eléggé.
    A 39%-nál megállós dolognál valószínűleg a gcode-ban lehet valami, ami pedig a modell hibára is visszavezethető akár(de látatlanba nehéz megmondani).

    Az, hogy érdemesebb-e még a mostani gépnél is egy 100k-val drágábbat venni, nem tudom megmondani, ha csak azt nézzük, hogy jól járnál-e azzal, hogy fűthető a tálca, akkor igen, de ugyan ezt el tudod érni kevesebb mint 100 ezerből a mostani gépednél is, csak ahhoz saját magadnak kell buherálni.
    De én azt tudom mondani, hogy egy ilyen gép használatánál, kb bármikor előfordulhat, hogy az eltömődött extrudert szét kell kapnod és ki kell tisztítanod, és minél jobban ismered a géped felépítését, működési mechanizmusát annál könnyebben rájössz, hogy mi lehet az éppen aktuális probléma forrása.
    Döntsd el, hogy melyik utat választod.

    www.adatfalodesign.hu

Új hozzászólás Aktív témák