Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RiddleR

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni.
    2TB-s winyókat kéne vennem, de meg vagyok lőve.
    Első körben külső tárolóba kéne 3-4db lehetőleg kis rpm-es winyó.
    Samsung párti vagyok alapban, sose volt bajom velük pedig sok megfordult nálam. Nekik legalább van normál 5400-asuk. Azonban mivel megvette a Seagate, ha előbb utóbb valamelyik borul akkor cserébe már csak Seagate lesz és nem hiszem, hogy jót tenne egy RAID-nek, ha vegyesek lennének.
    Seagate-ből ST2000DL003 típust néztem ki (5900rpm), de egyrészt nemrég olvastam, hogy megszűntetik ezt is és csak 7200-as winyók lesznek így megint az előző probléma jelentkezik (különböző típus a RAID-ben előbb-utóbb), plusz rengeteg helyen olvastam, hogy egyre-másra döglenek meg.
    WD a harmadik lehetőség, bár nem vagyok oda ezért a változó rpm-ért. WD20EARX típust néztem, de erről is sok rosszat olvastam.

    Szóval, már itt elakadtam, hogy milyen olyan 2TB-set vegyek, ami remélhetőleg még gyártásban lesz egy darabig és nem hullik el minden második belőle.

    Emelett kéne egy 2TB-s gyorsabb winyó a gépbe, ahol viszont fokozottan lenne érvényes, hogy nem dögöljön meg, mivel nem lesz RAID és féltem az adatokat. Plusz halk is legyen, legalábbis vibrációt ne keltsen.

    Van még pár szempont, de nem írnám le mindet mert akkor nagyon hosszú lenne.

    Előre is kösz.

  • RiddleR

    aktív tag

    válasz Coolmat #29917 üzenetére

    Köszi az infót.
    Sürgősnek nem sürgős, biztos várok még amíg normalizálódnak kicsit az árak.
    A WD-nél a változó rpm minden típusra vonatkozik? Úgy értem a "kamu" változó rpm. Nekem tökéletes lenne a fix 5400. De nehezen hiszem, hogy a top szériákban is csak kamu lenne a változó rpm.

  • RiddleR

    aktív tag

    Sziasztok!
    Van valakinek tapasztalat Seagate Exos drive-okkal? X14 X16
    A 16TB-s most eléggé akciós de nem nagyon van infó róla. Főleg zaj tekintetében. Egyetlen francia videót találtam ahol annyit mond a csávó, hogy hangos. De, hogy mennyire vagy mihez képest azt már nem.
    Vele szemben 14TB-s WD Red áll. Mivel a sebesség nem lenne szempont, a zaj, az ár, a gari és a kapacitás viszont igen.
    Árban egyformák, gariban az Exos 5 év a WD 3 év, 2TB-t nyernék azonos áron viszont a zaj az kérdéses.

    Kösz

Új hozzászólás Aktív témák