Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spec

    őstag

    válasz Dzsekó #61379 üzenetére

    Szuper, köszönöm a megnyugtató választ! Kicsit keresgéltem még a neten a témában, és máshol is azt írták, hogy ezt az értéket úgy kell értelmezni, hogy a S.M.A.R.T. adatoknál 200 pontról indul a számláló, és egy pont csökkenés felel meg 3000 ciklusnak. Ez alapján valóban 600.000-nél nullázódik az érték. Az én vinyómnál most 88 ponton áll a számláló, vagyis 112 pontot veszített eddig, ami valóban 336.000 ciklusnak felel meg.

    Hát kicsit már túl van az elméleti érték felén, de akkor talán valóban még nem kell temetni szegénykét.
    Amúgy olvastam olyan hozzászólásokat is, hogy van akinél már bőven 1,5-2 milliós értéknél tart a meghajtó és semmi gond vele. Azért biztos ami ziher csinálok pár mentést az érzékeny adataimról :)

    Egyébként, csak egy laikus kérdés még tőlem erről a parkolás témáról. Ok, nyilván nem tesz jót a mechanikának, ha 8-10 másodpercenként ide-oda rángatja valami, de egyrészt ezeket a WD Green vinyókat direkt erre gyártják, tehát elvileg erre technikailag fel van készítve, ez a lényege a Green szériának. A másik, meg hogy olvasás közben is ide-oda van rángatva a fej, nem is kicsi tempóval, szóval ugyanúgy terhelve van a mechanika, és ráadásul a fejegység is üzemben van. Parkoló állásban pedig le van lőve, így legalább az nincs terhelve. Ráadásul a parkolásnak az is előnye, hogy ha kint van a fej, akkor mechanikai behatásra nem sértheti meg a lemezeket, ami egy tipikus problémája a hdd-knek. Nem lehet, hogy túl van ez az egész parkolós téma misztifikálva, és jó úgy a gyári beállítás, ahogy van? Konkrétan olvastam, hogy van akinek meghalt a WD Green vinyója 1,5 év alatt, de biztos hogy emiatt, és nem egyéb okból? Én használom már 6. éve, és eddig semmi jele annak, hogy meg akarna halni (kopp-kopp). Jó, ok teljesen átlagos módon használom, nem megy 7/24-ben torrent szerverként, vagy NAS-ban, de ez nem is arra való.

    [ Szerkesztve ]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Spec

    őstag

    válasz Dzsekó #61379 üzenetére

    Még egyszer köszönöm a segítséget. Elvégeztem a parkolás beállítását a leírás szerinti 300 sec értékre. Gond nélkül ment, és egyelőre úgy tűnik minden OK. :R

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

Új hozzászólás Aktív témák