Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed McLeves

    tag

    Sziasztok!
    Valószínűleg sokan ki fogtok röhögni a hsz-om miatt.
    Van egy ősrégi (kb 8 éves) PC-m, Asus M2V alaplappal, jelenleg XP fut rajta, ezt talán Win7-re lecserélném. Munkára + netre használom (netre egyre kevésbé, van tablet), annó nagyon keveset játszottam is rajta (Caesar3, Medal of Honor, hasonlók). Három hete tönkre ment a táp, gondoltam lecserélem az egész gépet, de aztán találtam egy gagyi tápot, beszereltem, működik, és eszembe jutott, hogy mielőtt leselejtezem az egészet, "felfejleszteném" (hehe) olcsón használt cuccokkal amennyire lehet/érdemes még és csak akkor selejtezem le, ha bemondja az unalmast. Gyakorlatilag szeretném kihozni belőle, amit lehet. Processzort, memóriát vettem bele, gondoltam a videokártyát is lecserélném egy, a jelenleginél jobbra, és ennyi. Nem vagyok szakértő, igen régen volt már, amikor PC-építéssel foglalkoztunk a haverokkal, nem is követtem a fejlődést, ezért is fordulnék hozzátok tanácsért.

    1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.)

    Alaplap:
    Asus M2V

    Processzor típusa:
    Jelenleg: AMD Sempron 3000+, 1,60 GHz
    Már megvettem, még nem érkezett meg: használt AMD Athlon 64 X2 5200+ (2 x 2,7 GHz)

    Táp:
    jelenleg gagyi 350W, nagyobb teljesítményűre cserélném, két hete ment tönkre a 450W-os

    Memória:
    2x2 GB Dual Channelen fut (fiókban van még 2x1 GB és 2 x 512 MB)

    Videokártya:
    jelenleg ATI Radeon X550, ezt szeretném lecserélni egy ettől jobb, még az alaplapom által meghajtani bírt használtra

    2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
    Két monitorral használom (munka miatt - szótár program + Office) Egyik monitorom egy 4:3-as Samsung 913v, másik Samsung XL2270HD monitor+TV.

    3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
    Munka, de jó lenne néhány régi játékot futtatni rajta, illetve HD filmet (ha egyáltalán vinné) - ez utóbbi nem annyira fontos.

    4. Mennyi pénzt szánsz rá?
    Minél olcsóbban szeretném megúszni, nem vagyok teljesen tisztában a használt kártyák árával (az újakéval sem), nem tudom, hogy az ősi gépemre mennyit lenne érdemes költeni, mondjuk 10e körül...? Javaslatokat, tanácsokat megköszönnék...

    5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
    Használtban elsősorban, a Hardverapróról pl.

    Másrészt szeretném, ha a gép minél csendesebb lenne, tudom, hogy a teljesítmény és a passzív hűtés nem szeretik egymást, de nem ismerem a termékeket, hátha van olyan is, ami passzív, de az én gépemben még megfelelne.
    Előre is kösz, ha mondanátok valamit a fentiekre. :R
    Üdv,
    Ed

    [ Szerkesztve ]

  • Ed McLeves

    tag

    válasz 4264adam #80768 üzenetére

    Kösz a gyors választ. :R
    Ha esetleg valaki más kártyát ajánlana, az ő véleményét is szívesen fogadnám.

  • Ed McLeves

    tag

    válasz elfelejtette #80769 üzenetére

    Neked is köszönöm a választ, ez lenne az...? Ami a HD 3850-est illeti, belőle AGP-set találtam csak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák