Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Oryctolagus #79829 üzenetére

    Ahhoz a procihoz minek neked akkora nagy batár hűtő? :F
    Ha már Be Quiet, akkor egy feleannyiba kerülő sima Pure Rock is néma csöndben fogja elvinni.

    A táp szintén durván túlméretezett. Ha a Dark Rock Pro 3 helyett sima Pure Rockot veszel, és a különbözet egy részét rászánod a tápra, akkor a Be Quiet tápja helyett kaphatsz minőségibb beles, félpasszív működésű tápot is olyan 550W körüli méretben (Pl. EVGA G2 550W vagy Super Flower Leadex Gold vagy Platinum szintén 550W-os méretben). Az 550W is bőven több (jó duplája), mint a leendő géped wattéhsége, de pont emiatt vszg. szinte mindig elmegy majd passzívban (magyarán totál némán), be sem kell kapcsolnia a ventit. (Persze a Fractal R4-es háza nem a hűtési hatékonyságáról híres, így az is befolyásolhatja mindezt, de a cuccaid, ha nem próbálsz külön húzni rajtuk, nem fognak sok hőt okádni magukból.)

    Szerintem CPU hűtő ügyben fuss egy kört a "Milyen CPU hűtőt vegyek?" topikban, táp ügyben pedig a "Milyen tápegységet vegyek?" topikba nézz el!
    Ez részemről jó tanács, nem vagyok szakértő, nem is akarok okoskodni, de a fenti topikokban viszont vannak a témákban tényleg járatos emberek, akik szerintem kicsit racionalizálni fogják a "listádat". (És még talán anyagilag is kicsit jobban jössz ki a dologból.)

    Szerk.: GTX960-asból pedig a 4 gigásat vedd!

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz dunc #172189 üzenetére

    6750xt
    (Ha jól láttam, az Alzában pl. éppen van most Asus Rog Stryx leárazva kereken 200k-ra. Igaz, az az érték, amiről látszólag leárazták, eléggé sci-fi, de ezzel együtt is nagyon jó ár.)
    [link]

    Ha arról lemaradsz, akkor én Sapphire Nitro+ típust néznék helyette. (Jó árban vannak a 6750xt típuson belül, remek a hűtésük és jól összerakott darabok.)

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz dunc #172196 üzenetére

    Azért ajánlottam a 6750xt-t, mert pont belefér a keretedbe. Amúgy gyakorlatilag egy ráncfelvarrott 6700xt. Persze valamivel gyorsabb annál.
    Ahova használnád, oda teljesen jó. Bár persze mindig lesz olyan játék, ahol kelleni fog némi kompromisszum a grafikai beállításoknál, ha azt szeretnéd, hogy a monitorod teljes (Hz) tudásán pörögjön az fps.

    Kérdés az is, hogy pl. milyen procival hajtanád a kártyát. Jó ha a cpu és a vga kb. pariban vannak egymással, és egyik sem fogja vissza a másikat.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz dunc #172199 üzenetére

    Jók lesznek együtt, de egy 6700 XT vagy 6750 XT-nél (vagy ezekkel ekvivalens NVIDIA oldali típusnál) komolyabb VGA-t szerény véleményem szerint ehhez a procihoz már nem is lesz érdemes társítani.

    Amúgy a 6750 XT-t azért ajánlottam, mert most tényleg van egy-kettő jó darab akcióban (az akár csak 2-3 hónappal ezelőtti árakhoz képest meg pláne), de vedd hozzá, hogy legfeljebb kb. 5-10% között lesz erősebb egy jobb fajta 6700 XT-nél. Tehát ha látsz jó hűtésű (rendesen és csendesen hűtő), gyári OC verziós 6700 XT-t jó áron, akkor nyugodt szívvel vedd meg azt! Nem fogsz igazán sok mindenről lemaradni, ha nem a 6750 XT-t választottad. (Azt vedd még hozzá, hogy terhelés alatt a linkelt Rog Stryx a tesztek szerint nem a legcsendesebb, bár nem vészes a hangja, illetve a 6750 XT, főleg egy olyan húzott darab, mint az ASUS-é, többet is eszik, mint egy 6700 XT.)

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Dreylon #172203 üzenetére

    Hogy mennyire, meg érdemes-e, azt majd a nálam tájékozottabbak megmondják.

    Nekem érzésre a 6800 már picikét túl van azon, ami - a Te esetedben - egy 5600X vagy 5700X proci mellé a legideálisabb választás. (Nyilván jobban fognak menni vele a játékok, csak valószínűleg nem nyersz annyi plusz teljesítményt az erősebb VGA-val, mint amennyit egy erősebb proci mellett nyerhetnél. Persze soktényező a dolog, pl. a felbontás sem lényegtelen.) De ez igazából nálam személyes preferencia, hogy a CPU és a VGA teljesítménye azért ne rugaszkodjon el túlzottan egymástól. Nem akarom ráerőltetni senkire.

    Esetleg keress teszteket, ahol láthatod, hogy mit tud az 5700X-6750XT és az 5700X-6800 párosítás adott felbontáson és játékokban. Akkor szerintem majd el tudod dönteni, hogy melyik mennyi pluszt ad (árban, fogyasztásban, teljesítményben stb.), és neked mi a fontos.

    A több memória különben biztosan nem rossz dolog, bár ha nem játszol extra nagy felbontásban ultra beállítások mellett, akkor nekem van egy olyan érzésem, hogy a 12G-vel is el lehet lenni még évekig, a megfelelő kompromisszumok mellett persze.

    Endure. In enduring, grow strong.

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz forguet #172210 üzenetére

    +1
    Én életemben egyszer vettem aktuális "csúcskártyát", igaz, nem 2000 környékén (akkoriban valami Geforce MX400 volt a gépemben, ha jól rémlik), hanem 2005 vége felé valamikor - a frissen megjelent Radeon X1800XT-t (az Elder Scrolls: Oblivionra készülve, amely játék aztán nagy csalódás lett nekem, de ez most mellékes...). Emlékszem, az is nagyon gyorsan nudli lett/totál elavult, olyan sebességgel fejlődtek még akkor is a hardverek/játékok.

    Ellenben a 2016 elején vásárolt, már akkor is a középkategória alsó felében tanyázó GTX 960-nal (4G-s, gyári oc-s verzió) simán elvoltam mostanáig, egészen a kb. másfél hónappal ezelőtti új gép összerakásáig. És vszg. még most is ellennék, csak a 7 év nálam egy olyan idő, ami után már elvből nyugdíjazom a konfigot akkor is, ha amúgy jól és megbízhatóan tette a dolgát addig.
    Hozzáteszem, én 1920×1200-as monitort használok 60Hz-en (ASUS PB248Q), és a játékra fordítható időm nagy részét nem éppen a leginkább hardveréhes darabok teszik ki, ugyanakkor az engem érdeklő újabb játékokkal is simán tudtam játszani, persze némely esetben kompromisszumosan, de a max. grafikai beállítás nálam sohasem volt létszükséglet.

    [ Szerkesztve ]

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák