Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hun_Banderas

    csendes tag

    Sziasztok!

    Új TV vásárlását tervezem és szívesen fogadnám a véleményeteket, különösen ha van valakinek friss tapasztalata az LG WebOS-szel. De ugyanígy a Sony termékekben járatos emberek tanácsának is örülnék.

    Némi gondolkodás után a 43" (109 cm) méret mellett döntöttem és az alábbi két modellre szűkítettem az érdeklődésemet:
    LG 43UK6300MLB
    SONY KD43XF7596

    A Sony jó 40 ezerrel drágább, de a tesztek alapján cserébe a legtöbb paraméterben felülmúlja vetélytársát. Az LG néhány dologban teljesít csak jobban, de az input lagja világbajnoknak tűnik ebben a kategóriában (~11 ms).

    Kifejezetten tetszik az LG WebOS (4.0) letisztultsága és gördülékenysége, viszont elkezdte birizgálni a csőrömet, hogy a Home (és App Store) felületeken reklámokat dobál fel. Volt aki arra panaszkodott, hogy az 1-2 hónappal ezelőtti frissítés óta a magasabb kategóriás LG TV-jén már bekapcsolásnál is Netflix regisztrálós felhívásokat kap.
    Azokat kérdezem, akik a közel múltban vásároltak LG TV-t és rákapcsolták azt az Internetre: Tapasztaltatok hasonlót? Milyen reklámokat dob fel a TV ebben a régióban és mennyire tekinthetőek ezek idegesítőnek? Mennyire vagytok elégedettek a WebOS 4.0-val?

    A Sony esetén pedig az Android (7.0) miatt ódzkodok kicsit, mivel kellő vas nélkül hajlamos megakadni és néhány funkció elérése kicsit körülményes a menüben. Számomra pedig fontos, hogy ne kelljen másodperceket várni, amíg a rendszer nagy nehezen reagál , akár egy egyszerű parancsra is. Cserében rengeteg app elérhető (pl. Miracast) és a reklámok teljesen kikapcsolhatóak. Kinek milyen tapasztalata van a mai Androidos (Sony) TV-kel?

    Köszi!

    Üdv,
    Banderas

    [ Szerkesztve ]

  • hun_Banderas

    csendes tag

    válasz tboy93 #33878 üzenetére

    Köszi a gyors választ! Meg tudnád erősíteni, hogy ajánlott tartalmakat sem dobál fel a Home menüben? (referencia kép az alábbi linken):
    https://i.rtings.com/images/reviews/tv/lg/uk6300/uk6300-design-large.jpg

    Az általam kiszemelt modellhez sajnos nem jár alapból Magic Remote, de fontolgatom, hogy rendelek egyet külön, mert nagyon dícsérik. Még ezzel az extra ~10 ezer Forinttal is spórolnék az LG-n.

  • hun_Banderas

    csendes tag

    válasz tboy93 #33883 üzenetére

    Köszi szépen a válaszokat! Nagyra értékelem. Ma megrendeltem az LG 43UK6300MLB modellt. Ha kézhez kapom és kipróbáltam majd megosztom a tapasztalataimat.

  • hun_Banderas

    csendes tag

    Sziasztok!

    TV vásárlás előtt állok. Sajnos a bútor adottságai miatt max 50 colos méret jöhet szóba (+10 centi kellene az 55 colhoz...). A készülék a nappaliba kerülne és igencsak vegyes felhasználásra szánom: Mozgóképes tartalom fogyasztása Internetről és helyi adattároló egységről (Netflix, Youtube, merevlemez stb., szóval a szokásos történet), időnként hagyományos TV adás, valamint alkalmanként a PC is rá lenne kötve, kizárólag játék céljából (minden másra a dedikált monitort használom). Bár a szoba teljes elsötétítése nappal nehézkesen megoldható, de a tévével szomszédos ablak könnyen leárnyékolható és egyébként is minimális a TV-re közvetlenül ráeső fény mennyisége. A TV nagyjából 2 méterre esik a kanapétól. Felváltva nézném a TV-t közvetlen szemből, valamint mérsékelten oldalról, a kanapé széléről.

    Sikerült leszűkítenem a kiszemeltek listáját nagyjából "két" típusra, melyek jelentősen eltérő technológiát képviselnek:

    LG C3 (esetleg a tavalyi C2 ha el tudom csípni jó áron): Az OLED TV-k esetén eredetileg a beégéstől tartottam, de miután beleástam magam kicsit a témába, most már jobban félek az általánosan alacsony fényerőtől, valamint az agresszív ABL-től és ASBL-től.

    Samsung QN90C (esetleg a tavalyi QN90B): A mini-LED egyértelmű előnye a magasabb fényerő és hogy kevésbé érzékeny a beégésre. Viszont ellentmondó információkat találtam a kisebb kiszerelésű 43 és 50 colos modellekre vonatkozóan. Az biztos, hogy ezek még az idei szériában is VA panelesek, de a jobb betekintési szöget biztosító réteg (Wide viewing angle filter) megléte erősen kérdőjeles. Tartok tőle, hogy a kanapé széléről már érzékelhetően torzulnának a színek és jelentősen romlana az élmény. Persze mások pont erre a rétegre panaszkodtak korábban, mondván, bizonyos fényviszonyok között szivárványszerű tükröződés látható a képernyőn. Gondolom, amit nyersz a réven, azt elveszted a vámon...

    Szívesen venném ha megosztanátok a tapasztalataitokat akár a konkrét típusokkal, akár általánosan a két említett képmegjelenítő technológiával kapcsolatban.
    Ezenkívül még néhány célzott kérdés: Szerintetek mennyire komoly probléma OLED esetén az alacsony fényerő és az ehhez kapcsolódó automatikus szabályozó algoritmusok (ABL, ASBL)? Samsung esetén mennyire nagy érvágás a Dolby-Vision hiánya? Mi az általános véleményetek a két gyártó televíziós kínálatával és hazai szervizhátterével kapcsolatban? Milyenek a két márka beépített médialejátszó képességei? Utóbbit igazából ki tudom váltani külső megoldásokkal (PC, Android box, Raspberry Pi stb.), de azért kíváncsi vagyok.

    Előre is köszönöm!

  • hun_Banderas

    csendes tag

    válasz rainman72 #81260 üzenetére

    Hidd el, olvastam én már vissza és előre is az elmúlt két hétben. Nem teljesen vakon jöttem a topikba, egy általános képem már kialakult a két technológiával és gyártóval kapcsolatban, ezért is próbáltam viszonylag célzottan kérdezni.

    Elnézést ha ezzel megsértettem valamiféle fórumszabályzatot, de naivan úgy véltem, hogy két teljesen eltérő képmegjelenítő eljárást (a HDR és szoftveres támogatást már csak félve említem) használó készülék közötti vacillálás esetén megfelelőbb az általános topikba írnom, hiszen végtére is a kérdésem az: Milyen TV-t vegyek? Az OLED kijelzőkkel kapcsolatban esetleg felmerülő probléma csak egyetlen tényező volt az általam felhozottak közül. Lehet, az volt a hibám, hogy túl specifikus kérdésekkel jöttem. Egyszerűbb lett volna bedobni két típusszámot és várni a megváltást. Visszaolvasva úgy tűnik, ilyesmivel senkinek nincs problémája.

    Szívesen átmegyek én külön az OLED (vagy LG) és Samsung TV topikba és felteszem külön-külön ugyanezeket a kérdéseket. Már persze ha ott egyáltalán megtűritek az "ilyet".

  • hun_Banderas

    csendes tag

    válasz Vhiktor #81255 üzenetére

    Köszi a linkelt videókat! A QN95B és C1 tesztedet már meg is néztem kb. két hete, mikor rábukkantam a csatornádra a fórumot bújva. A G3 teszt akkor még nem volt fent, de most azt is pótoltam, így nagyjából látom, mit újított idén az LG (legalább a prémium szegmensben). Egyébként rengeteget segítettek a videóid a két készülék képességeinek megismerésében és nem csekély szerepük volt abban, hogy erre a kettő modellre szűkítettem le a kiszemeltek listáját. Örömmel látom, hogy hazai fronton is elérhető egy profi, szakszerű YouTube csatorna ebben a témában. Sok sikert kívánok hozzá a továbbiakban is!

    A kérdésedre válaszolva a TV-t egyaránt nézném világosban és sötétben. Az előbbi felhasználási mód túl fajsúlyos ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyjam. Ezért is tartottam kicsit az alacsony fényerőtől, de ennek súlyát mindenki másképp ítéli meg. Ennek ellenére a kontraszt lenyűgözőnek tűnik, a korábbi LG rendszerekkel (értsd, pár éves) jók voltak a tapasztalataim és a Dolby-Vision széles támogatottsága is az LG malmára hajtja a vizet. A Samsungnál úgy látom, talán kicsit "túlbonyolították" a rendszert (dedikált gombok híján alap beállítások is csak több lépésben érhetőek el) és a DV helyett csak HDR10+ van, bár konkrét tapasztalat híján azt, hogy utóbbi mennyire nagy érvágás, nem tudom. Ezenfelül hallottam még, hogy a gyári lejátszónak időnként akadnak problémái a feliratok kezelésével és bizonyos fájlformátumokkal (.mkv talán).

    Mindezek ellenére mindent összevetve úgy érzem, az én felhasználási módomhoz megfelelőbb lesz egy mini-LED-es készülék. Azonban mivel nem kis összegről beszélünk, gondoltam, teszek még előtte egy kört "személyesen" is a fórumon, hátha van még valami jó tanács. Sajnos csak kevés első kézből származó információt találtam a kisebb kiszerelésű modellekről (43 - 50 col), főleg az idei szériákban. Pedig ezek, ahogy ti is többször leírtátok, gyakran eltérnek specifikációban a nagyobb társaiktól. (Persze megértem, hogy az ezzel foglalkozó médiumok inkább a nagyobb modellekre koncentrálnak.) Reméltem, hogy hátha van itt a fórumon olyan, akinek már van tapasztalta az idei, vagy akár a tavalyi szériából, ebben a méretkategóriában is.

  • hun_Banderas

    csendes tag

    válasz OldMike #81256 üzenetére

    Szia!

    Köszi szépen, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Annál a néhány VA paneles TV-nél, amelyet volt szerencsém eddig kicsit tüzetesebben is szemügyre venni, én sem nagyon találkoztam kirívóan rossz betekintési szöggel (talán csak pár nagyon olcsó készülék esetén), de mivel elég érzékeny vagyok az ilyesmire, biztosra akartam menni.
    Sajnos abból a maroknyi elérhető YouTube videóból, amelyekben kifejezetten a 43 vagy 50 colos kiszerelést véleményezték az idei Samsung QN90C mini-LED-ből, nyugtalanítóan sokan említették kisebb-nagyobb súllyal a gyenge betekintési szöget. Ezt kifejezetten furcsának találtam, mivel a Samsung weboldalán határozottan fel van tüntetve a wide viewing angle (mondjuk nem ez lenne az első eset, hogy téves információ van fent...). Persze az említett tesztelők profizmusa erősen kérdőjeles, de jobb híján ezzel kellett beérnem :).

    Valószínűleg a QN90C lesz a végső kiválasztott (Emagon a tavalyi QN90B modellt még drágábban adják, mint az ideit).

    Kösz szépen még egyszer!

Új hozzászólás Aktív témák