Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzilvaG

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni Tv választásban. A helyzet az, hogy most fogok belépni a TV-k világába, mert eddig egy 32"-os monitoron néztem mindent PC-ről, viszont most lehetőségem nyílik már erre is.

    1. Tévére szánt összeg, forintban?
    Nagyjából 200k-250k
    2. Mire használnád leginkább?
    Film nézés, Netflix HBO Go, Youtube, alkalom adtán böngészés, esetlep a PC képének kiküldése a készülékre, fényképek nézegetése
    3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
    Igazából már úgy ahogy sikerült szűkítenem a kört, a nappali bútorunka a 50"-nál nagyobb nem fér be úgyhogy a méret már adott, és nagyjából 2m távolságól fogjuk majd nézni.
    4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
    A nappali világos, nézném világosban is meg este is
    5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
    Többnyire szemből néznénk, de a kanapéra elférünk 4-en is.
    8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
    mindegy
    9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
    nincs még tapasztalatom, de jó lenne, ha nem lassulna be egy idő után...
    11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
    Újat szeretnék venni garival

    Az egyik kiszemeltem az LG 49NANO863NA a másik pedig a Samsung QE50Q80TATXXH

    Ma az LG-t meg tudtam nézni és a Samu-ból pedig csak a Q60TAT típus volt kiállítva a fentiból sajnos nem volt kiállítási darab, de sajnos nem tudtam eldönteni melyik tetszik jobban. :F

    Kérlek benneteket akinek van tapasztalata, vagy olyan véleménye amivel segíteni tud a választásban, kérem ne tartsa magában :D

    Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

    [ Szerkesztve ]

  • SzilvaG

    csendes tag

    válasz DJosef #54999 üzenetére

    Köszönöm a tanácsot!

    Jelen pillanatban még vegyes a felhasználás (nappal és este) inkább a hétvégeken jellemző hogy nappal filmezünk, későbbiekben ha bővülni fog a család apróságokkal, nem tudom
    mennyire fog megváltozni ez a szokásunk. :)

    Igyekeztem keresni valami arra utaló oldalt, ahol leírják, hogy milyen fényerővel rendelkezik, de sajnos nem találtam sok információt.
    Ha világos lesz a szobában, szerinted ennek a készüléknek lesz elegendő fényereje, hogy élvezhető legyen?

    Előre is köszönöm a választ

Új hozzászólás Aktív témák