Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • izisz

    senior tag

    Sziasztok,
    Sajna ma este kiszállt az éltető elektron a TV-ből. 8 évet szolgált Samu 40EH5000 , kis túlzással 0-24ben ment, fáj a szívem érte. (kis htpc etette tartalommal)
    Mivel mondhatjuk fő hobbim mozi-sori, ezért nyitnám a bukszát, hogy megint valami (számomra) jóba nyúljak :)
    Pár órás olvasgatás után (egyelőre OLED vonal), LG és Sony vonal maradt fenn a rostán.
    LG OLED55B8PLA alza 390E vs emag 470E vs bestbyte 500E - tetemes a különbség és kétlem, hogy alza ekkorát akciózna (és itt még nincs hozzáadva extra gari)
    1. Akad rá logikus magyarázat?
    2. Illetve az alza/emag hivatalos LG szervíz garit ad vajon vagy házon belülit?

    Másik opciónak Sonyt gondoltam, Bravia KD-55AG8 (525E körül mozog, ahogy látom). Futólag láttam itt a topikban is, hogy "android tv nem" a divat most. Mégis, kíváncsi vagyok, ennyire ratyi lenne az android? Telefonon hosszú évek óta használok androidot vígan.
    3. TV-n tényleg nem nyerő az android és inkább webos?
    4. Összehasonlító oldalon a nyers specifikációból nekem nem szúr szemet eget verő különbség. Persze, android vs webos. De ezen kívül tudtok mondani érdemi különbséget?

    Egyelőre még a rászánt összeg sincs kőbe vésve, ezért akadnak ekkora különbségek. Persze nem vagyok a pénzem ellensége, ha megúszható olcsóbban jó (kép)minőség, nekem bőven megfelel. De itt olvasottak alapján a gari pl. fontos szempont, hogy ne szívjak, ha netán odakerül a sor.
    6. OLED55B8PLA tudtok linkelni esetleg jó garival/jó boltból 400E körül, ha az alza felejtős?

    Az LG-t láttam egy kollégámnál otthon, élőben - annak valami fantasztikus képe van! A bolti nézegetésnek nem látom értelmét, hacsak nem ajánlotok egy újabb versenyzőt. :R
    - hálószobai használat, egyedül nézem kb szemből kb 2m-ről, általában sötétítés mellett
    - youtube fogyasztás (is) erős
    - árakat elnézve kénytelen vagyok max 55"-ra benevezni
    szerk: esetleg Panasonic VIERA TX-55FZ800E még versenyző??

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák