Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gauguin

    tag

    válasz Soká #36519 üzenetére

    Egyetértek.
    Ráadásul, akár áttetsző-fehér is lehetne, láthatóan úgyis "csak" jelzésértékű.
    Ugyanilyen bosszantó a negyed-képernyőt ki/betakaró hatalmas önreklám, aktuális saját műsor. Megértem, hogy aki ilyen műsort néz, az meg is érdemli, ez egy divatos nézet - ugyanakkor miért hihetetlen, hogy egy családban vannak, akik kereskedelmi adón vetített sorozatokat néznek (korhatáros karikával), vannak, akik játszanak, vannak, akik 2k-4k filmeket néznének jó minőségben, van, aki sportot, vannak, akik nappal, telefényű szobában, mások este kis fénnyel, esetleg teljesen sötétben... a többszázezer forintos készülékükön?

    A külföldi tesztoldalak sosem a magyar, beégős, sárga karikás teszteket futtatják, tehát, aki ilyen adásokat nézne, az mindig számoljon ezzel. Legtöbben nem 2-3 évre vásárolunk tv-t.

    Ha jól olvassa az ember, akkor nem is az egyfolytában nézés a lényeg, hanem összeadódik az időtartam, tehát nézhet valaki felváltva ilyet is, olyat is, és indíthatja az adott cég homogenizáló algoritmusát, ha 2 év alatt belepakol "500 óra mindig ugyanott a sárga karika és logó" tartalmat. Opció lehet a kinagyítás, amint olvassuk, a beállítások tekergetése, az ilyen műsorok elhagyása - de én továbbra is azt gondolom, ahol fennáll a veszély, és aki hajlamos arra, hogy ettől féljen, az inkább hagyja ki ezt az egyébként tényleg nagyságrendekkel szebb technológiát (rendben, a tinting tényleg több, mint fura, tesztvideókon is előjön).

    Én ezt legszívesebben minden oled-javaslat után odaírnám. Gyönyörű, veri a csúcs nem-oled tv-ket mindenben - de ne korhatáros karikás kereskedelmi adást nézzen rajta a vásárló.

    Ha tévednék (nincs oledem, nem néztem évekig korhatáros karikát, csak tesztolvasó vagyok), akkor bocsánat (és én örülnék neki a legjobban). Ezért kérdezem AL-t, neki mik a tapasztalatai.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák