Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzaKrisz86

    csendes tag

    Szaisztok!

    Segítséget szeretnék kérni tőletek egy SSD kiválasztásban, elégé sürgős lenne a dolog. Előre is elnézést a hosszú üzenetért, de próbáltam összegyűjteni minden releváns információt, ami a kiválasztást elősegítheti:

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    35.000.- (bruttó)
    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    256 GB (vagy 240 GB)
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    DVD meghajtó helyére szeretném beépíteni, ebből kifolyólag szerintem SATA 3.
    Itt rögtön lenne egy kérdésem: Tisztában vagyok vele, hogy notebook optikai meghajtó kialakítású beépítő keret szükséges, de nagyon sok gyártót találtam, ti melyiket ajánlanátok?
    https://rog.asus.com/15842014/hands-on/g551-upgrade-guide/

    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
    Notebook ASUS ROG G551VW
    Sajnos sok konkrétumot a gyártó honlapján nem találtam az alaplappal kapcsolatban, így leírom a rendszer főbb specifikációit, hátha ez segít (Aida64):
    Északi híd: Intel Skylake-H IMC
    Déli híd: Intel Sunrise Point HM170
    CPU típusa: QuadCore Intel Core i7-6700HQ, 3,3 GHz
    (Utasításkészlet: x86, x86-64, MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, AVX, AVX2, FMA, AES)
    RAM: Samsung M471A1G43DB0-CPB (DDR4 2x 8GB) Dual Channel

    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD?
    A 3 év is teljesen megfelelő, nem releváns számomra, a teljesítmény fontosabb.
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    A gép munkaeszköz, irodai felhasználásra, és tervezésre használom 3D CAD (Autodesk Inventor, AutoCAD). Hobbi szinten képszerkesztés (PS), zeneírás (FL Studio). (ezt csak megjegyzésként, hátha érdekel valakit, aki hasonló cipőben jár: Korábban egy mobil workstation-om volt egy 256-os mSATA-s SSD-vel (HP 8570W). Tudom ez az ASUS egy gamer gép, de valahol a teljesítmény / ár arány meggyőzőtt, a játékra szánt videó kártya [GTX 960M, 4 GB], bár nem CAD-re optimalizálták (driverek, válogatott chipsetek), de a brutális teljesítménye miatt kiválóan állja a sarat… nem bántam meg.)

    Az Intel 530-as szériájára gondoltam (240 GB), illetve a ADATA 240GB XPG SX930 SATA3 2,5"-t nézegettem még. Mi a véleményetek? Esetleg mást ajánlanátok. Az ADATA-val szemben inkább Intel párti vagyok.

    Várom a válaszaitokat, és előre is köszönöm mindenkinek a segítséget. :R És még egyszer elnézést a szófosáfért! :D

    [ Szerkesztve ]

  • SzaKrisz86

    csendes tag

    válasz Bodor #37410 üzenetére

    Köszönöm a gyors segítséget! :) :R

    A Plextor és az ADATA közötti ár differenciát gondolom a márka okozhatja. Gondolom a specifikációik közel azonosak lehetnek. Mivel munkagépnek használom, így esetemben nem számít annyira az ár (35k-ig), inkább a megbízhatóság, teljesítmény stb... Te melyik mellett tennéd le a voksod? :) Én a Plextorra szavaznék, valahogy patinásabb márkának tűnik, de lehet csak a marketing mosta ki az agyam. :D A DVD-t szinte soha nem használok már, megvagyok nélküle is. Köszönöm az utánajárást azért, ezt a megoldást nem ismertem. Ha a helyére fixen akarom berakni a meghajtót, akkor majdnem mindegy milyen beépítő keret használok hozzá - természetesen a befoglaló méret egyezése mellett? :)

    [ Szerkesztve ]

  • SzaKrisz86

    csendes tag

    válasz Bodor #37412 üzenetére

    Utána nézve a Plextor PlexTurbo-jának egy próbát megér az ADATA-val szemben. Köszönöm a tippet! :R

    Összehasonlítani csak a másik szintén tervezésre befogott gépemmel tudom majd: HP8570W (i7 3720QM, DDR3 16GB, Crucial MX200 250GB mSATA, Win10 x64) VS. ASUS ROG G551VW (i7 6700HQ, DDR4 16 GB, Plextor M6 pro SATA 3, Win10 x64). Mindkettőn nagyjából azonos időben újra telepített oprendszer van...
    Amint meglesz a Plextor futtatok néhány szintetikus tesztet mindkét gépen, meg leírom a használatból adódó esetleges eltérést és megosztom veletek. De ha jól érzem ezeknek a "technológiáknak" jó része azért marketing. :D

Új hozzászólás Aktív témák