Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • x64emulator

    tag

    Sziasztok!

    Olvastam az összefoglalóban is, meg most is, hogy néha megemlítitek a Crucial BX500 ssd-t.

    Pár napja kinéztem magamnak a 240GB-os modellt.

    Egy 10 éves mérnöki laptopot akarok gyorsítani vele :D
    Ebből fakadóan (SATA II-es csatlakozás) felesleges volt ultra erős ssd-t nézni.

    Kérdésem az volna hogy ha OS, meg progik miatt akarom használni akkor mekkora érvágás az hogy nincs benne DRAM Cache? (amennyire tudom, ez inkább nagyobb adatok mozgatásánál szükséges)

    PC-mben van egy 850 EVO ami fél giga cachel dolgozik és nagyon gyors, de nem tudom hogy ennek hiányában mire kell számítani.

    jó volna ha később is jobb rendszerekben is használható SSD-t tudnék venni (jó áron)

    Segítségeteket előre köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • x64emulator

    tag

    Sziasztok!
    Egy Lenovo Yoga 2 (13") laptopban szeretnék ssd-t csernélni de kisebb bajba kerültem. SATA SSD-kel nem volt gond, de ahogy látom ebbe egy M.2 bementet raktak, és érdekes módon ha rákeresek ilyen típusú SSDkre akkor látok 3 egységű M.2 SATA lábkiosztást, illetve még két különböző két egységeset (NVMe). Annyit észrevettem hogy nekem emiatt NVMe SSD kell, azonban érdekelne hogy ezen felül figyelnem kell-e másra, ugyanis láttam hogy ebből meg van különböztetve egy B-key és egy M-key edge csatlakozó típus. Itt viszont már elvesztem sajnos.
    A képen elvileg látszódik hogy a lenovon b-key csati van. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni, hogy milyet érdemes ehhez venni. Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák