Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kireka

    tag

    válasz Frawly #46468 üzenetére

    Igen, évi 10 TB az napi 27 GB, ha a rendszer ír 10-et még sok marad magáncélra és még mindig jók vagyunk az élettartammal. Ezért mondtam a viselősnek, amire ész nélkül írnék, akár a gyári TBW fölött is :)

    Mindenkinek szüksége lenne vaskos átviteli értékre, ez befolyásolja a gép reakcióidejét minden egyes ki-bekapcsolásnál, programindításnál stb. Ha csak 1GB ramot swappel a rendszer az jó 2mp. állás satánál, míg NVMe esetén <0,5sec, én is észreveszem, ha ssd-ről indítok egy programot, vagy nemrég zártam be és cache-ből jön. Nyilván ez feláldozható ha cserébe pár játékkal stb. több fér a dupla ssd-re és nem hdd-ről kell töltögetni. A teszt eredmények azért annyira nem meggyőzőek az NVMe javára pl. programindítás, vagy boot idő esetén, sőt sokszor csekély a gyorsulás és akkor még ott vannak a bootolási nyűgök, meg hogy nem lehet bármilyen gépbe áttenni, ráadásul felzabál 4 pci-e vonalat is.

    Használjam mintha HDD lenne:) Láttam a WD már ad meg TBW-t sok terrás HDD-re, még a végén a HDD-t is meghatározott mennyiségű írásra akarják tervezni :W Nyilván ha 4k randommal akarok rá írni 200TB-nyi adatot akkor az azért jócskán igénybe veszi...

    Nincsenek ott laptop órák, eleve 10-ről indul a licit, ha kb. csak olvasok valamit a kijelzőn, ez olyan 4-5W, 0,13W-ot eszik a vinyó ha nem pörög, ha aktív akkor 0,5W.
    Elég kicsi volt éppen az sshd felára amikor vettem és bizony vannak előnyök még akkor is ha éppen nem rendszerlemez. Pl ha keresek a lemezen elég jól cache-eli a könyvtárstruktúrát is, sőt néha a felpörgést is meg lehet úszni, pár írást is el tud tárolni, vagy néhány olvasást is, ha sűrűn használt területre irányul és bizony bármikor átveheti az ssd szerepét, ha annak el kellene költöznie a gépből. És 140MB/s -el ír-olvas az elején 5400-as létére.

    Végre szépen esnek az árak lehet némi fejlesztést eszközölni a gépeken.

Új hozzászólás Aktív témák