Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor81

    senior tag

    válasz turbokappa #36644 üzenetére

    Ha SSD-re torrentezel, olyan típust válassz, aminél nincsen íráslimit és hosszú a garanciaidő. Illik szabadon hagyni, nem is feltétlenül a lassulás miatt, hanem azért, hogy a vezérlő egyenletesen legyen képes terhelni a cellákat, így kitolható az élettartam. (bizonyos típusoknál a gyártó eleve lefoglal erre a célra biozonyos területet, így azoknál kevesebb is elég)

    V.

    (#36645) sakal83
    Dehogy veszem támadásnak ! Ha normálisan érvel valaki, miért venném annak.
    Leragadtunk ennél a 80G-nél... Ezt azért hoztam fel példaként, hogy lehessen látni, elég volt akkor is és elég most 7 évvel később is. Ezért mondom ismét, a most megvett 120-as elég lesz 4 év múlva is. A userek kb. 70%-a nem adattárolásra és torrentre vesz SSD-t, ezt hidd el nekem. A rugalmasság miatt teszik, amit ugyanúgy teljesít a 80-as, a 120-as és az 1T-ás. Rakok össze géeket a mai napig és itt is látom, hogy kevesen vannak, akik kemény tízezreket "kidobnak" arra, hogy azért vegyenek nagy SSD-t, amiből semmi hasznuk nincsen. (mert ugye teljesen mindegy, mire torrentezünk, vagy min tároljuk a letöltött filmeket). Pl. van egy kedves ismerősöm, akinek van egy komoly "gamer" gépe, mert szeret játszani. Én adtam el neki a GTX980-at, van mellette egy i7-4770k egy jóféle Gigabyte lapban. Kérte, hogy vigyek neki egy HDD-t, mert az 1TB nem elég. Vittem neki egy 2TB-ost és mondom: Te nem gondolkoztál azon, hogy ennek az áráért egy kisebb SSD kellene inkább ? Áááá, nem kell az. Rábeszéltem. Vittem egy 120-as ADATA SX930-at 16-ért és megvette a 2TB-s HDD-t. Azóta kicsit más a véleménye... Nem érti, hogyan lehetett enélkül eddig számítógépe, amire nem keveset költött. Na. Ilyen egy átlag user. Ehhez nem kell 1TB-s SSD, de 480-as sem...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák