Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • worxland

    addikt

    válasz Bodor #34531 üzenetére

    Eddig hallgattam, de most már tendenciózusan tódítasz.
    A tesztben egy darab ADATA sincs, se 850 EVO.
    És ne hasonlítsunk össze 16 nm-es ADATA SX930-at 20-24 nm-es más MLC SSD-kkel és végképp ne hasonlítsunk össze 21 nm-es 2D TLC-t (840 EVO) 40 nm-es 3D TLC-vel (850 EVO).
    A gyakorlat azt mutatja, hogy a 850 EVO igenis felveszi terhelhetőségben a versenyt még a 20 nano-s MLC-kkel is, nemhogy az új 15-16 nanosokkal. A Samu nem volt hülye, nem véletlen adott feleannyi garit a 850 EVO-ra, mint a 850 Pro-ra, amiről mindenki azt mondta, hogy minimum kétszer annyit bír, mint a sima 2D MLC-k.

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Bodor #34531 üzenetére

    Alapvetően én a 850 EVO-ra gondoltam, amit bár nem írtam, de rá jár 5 év és 75TBW, illetve ez merül fel mostanában, mint kiszemelt. Tudom, hogy mik a TLC hátrányai, de a 850 EVO jelentőset lépett előre a 840-hez képest "ellenállóságban". Viszont én hibáztam, amire Te kegyetlenül lecsaptál és összehasonlítottál kettő eltérő technológiát. Amire céloztam, hogy teljesen mindegy íráslimites-e az SSD, ha ugyanannyit írunk rá, ugyanannyira lesz lestrapált feltételezve, hogy azonos típusú NAND-ot használ. Az általad linkelt teszt is 500-700 TB-ok után mutat hibákat. Könyörgöm ! Ha egy SSD megért ennyi írást, abból még pénzt akarunk kihozni ? Ezért nem értem az egész vitát. Vesz valaki egy 25-28 e Ft-os SSD-t és nem elég neki 75 TB limit, mert mi van ha 6 évesen el akaja adni ? Mi ez, ha nem igazi magyaros sz@rrágás ? Ha nincsen rajta limit, akkor 300 TB írással valakinek még eladja 15 ezerért és veri a mellét, hogy 5-6 évig 10 Ft-ért használt egy terméket ? (ráadásul nem rendeltetésszerűen) Akinek nem elég pl ez a 75 TBW, az ne akarjon már 25-ért SSD-t venni ! Ahogyan már írtam, ez olyan, mintha venne egy Opel Astrát, kijárna vele a határba szántani és még kikérné magának, hogy ezt az autó nem bírja. Ott van a 850 PRO, ami az egyik legjobb SSD most a piacon (a kategóriában) és arra is "csak" 150 TBW van, akkor ezen logika alapján azt sem lehet megvenni és jobb az ADATA, mert ott nem adtak meg limitet ? Nem kicsinyes ez kicsit, hogy azt keressük, hogyan lehet szélsőséges felhasználással sok-sok év után is úgy ügyeskedni, hogy még mi járjunk jól ? Komolyan nem értem ! 5 ezer Forint / év ! A mai fiatalok 70 %-ánál ez nem fedi a heti cigarettát, egy hétvégi bulit (a füvet még nem is említem) és sokalljuk 1 évre ? Vagy a 28 ezres limitmentes ADATA 5 év múlva eladható 20-ért ? - így sem tudom elfogadni, de legalább megértem...

    Viktor

    Ui.: úgy látom, miközben ezt írtam, másnak is feltűnt, hogy szándékosan torzítasz, vagy értetlenkedsz. Becsülöm a oldalon végzett munkádat és elismerem a szakmai felkészültségedet, de jelen esetben az érvelésed számomra nem elfogadható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák