Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz turorudi #959 üzenetére

    Ja. Fotószkennernek elfogadható áron (40-50e) gyakorlatilag csak az Epson V370 van. Nekem főleg a negatív digitalizálás miatt kellett. 40ért vettem újonnan. Az tök jó ár volt érte. Alatta 15-25 között csak szar van. Ezek általános célra megfelelőek. Ha már nagyobb méretű negatívokat is akarok szkennelni, akkor minimum a duplájába kerül a V550, a V600 meg még bőven több. Az a szerencsém, hogy tudtam venni vmi 10-12e-ért egy régebbi Mustek szkennert, amivel a hagyományos 35mm és diákon kívül tudok max 160-100mm-es negatívokat is digitalizálni. A szkenner alig használt volt. Ezt a nagy méretet pl ezek a mai szkennerek nem is tudják, ebbe a régibe meg gyakorlatilag bármekkorát betehetek. Igaz, csak xp alól műxik rendesen, így Virtualbox alól futtatom. De legalább működik.
    A V370 és V550 közt sincs nagy különbség. Legfőképp csak szoftverben különbözik, meg h nagyobb negatívokat is lehet vele szkennelni (V550). De képminőségben nem jobb. Én meg vagyok elégedve a V370-el. Már több 10000 negatívot és sok 1000 fényképet, dokut digitalizáltam vele.
    Ezek a supportok meg sokszor csak dísznek vannak. Milyen hozzáállás már az, h ezzel a problémával ne keresd többet őket!? Eszem faszom megáll! Az ilyeneket ki kéne a picsába rúgni...

Új hozzászólás Aktív témák