Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni router (milyen meglepő) vásárlásban. A fő kérdés az lenne, hogy a lent megadott paraméterek alapján, vajon megoldható-e a korrekt wifi lefedettség 1 eszközzel, vagy mindenképp mesh kell, hogy a lakás 2 túloldalán is megfelelő legyen? Amennyiben megoldható, melyik eszköz lenne erre képes? Amennyiben nem, hogy lehetne megoldani és milyen eszközökkel?

    Amire én teljesen laikusként gondoltam:
    - 1 eszköz: ASUS RT-AX55 (27k), vagy TP-Link Archer AX53 (29k digi kedvezménnyel), van érdemi különbség? Ha ezek kevés, mi lenne, ami elég lenne?
    - ha több eszköz akkor fogalmam since, asus aimesh szimpatikus ennyit tudok

    ■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
    Legegyszerűbb ha itt van az alaprajz. 84 nm-es belvárosi nagypolgári lakás, és megjelöltem a modem helyét az alaprajzon (elég szerencsétlen, tudom, ezért is írok), de mivel az a szoba a home office ott mindenképpen kellett a kábel. A másik nagy zone a nappali /háló a túloldalon. Ott annyi kellene, hogy egy stabil 4k videót vivő mennyiségű internet eljusson.
    ■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
    1 PC, 2 laptop (2 macbook, 1 windows), 2 iphone, samsung okos tv, egy google home, ezek gyakran egyszerre. Egyelőre a macbookok meg az iphonok tudnak AX-et, ez majd nyilván bővül.
    ■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
    Jelenleg 60 mbites koax kábeles Digi van, most épül ki az optikai telekom elvileg a közeljövőben (műemlék ház és körülményes volt), akkor gigabit lesz.
    ■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
    40-45k-nál nem szeretnék jelenleg többet költeni, de ha több több.
    ■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
    Nincs.

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák