Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gróf Zéró

    újonc

    Szép napot Mindenkinek!

    Segítséget / véleményt kérnék szépen router választásban. Több gyártó készülékeit is megnéztem, olvastam a leírásokat de biztosan van itt a témában jobban elmélyült ember - hátha jó tanácsot kapok... :R

    A paraméterek ami alapján router keresek:

    - ár: max 40, nagyon indokolt esetben 50e -ig
    - hálózat: 2,4 + 5 Ghz is kéne
    - amit ki kéne szolgálnia vezeték nélkül: 2 db. tablet, 4 db. mobil, 1 db. laptop, (általában ritkán megy minden, de mondjuk 80 % az eszközöknek igen. Típusok: Apple / iOS7 + Samsung / Android + Dell)
    - amit ki kéne szolgálnia vezetékkel: 3 db. asztali gép (mind PC), 1 db. Xbox 360. Nyomtatót hamarabb, külső winchestert (vagy USB drive -ot) csatlakoztatnék előbb - utóbb, hogy legyen egy házi médiatárunk ami ezekről az eszközökről elérhető.
    - a netünk sebessége 120 Mbit / s (letöltési, UPC -s)
    - FONTOS: kifinomult szülői felügyelet funkció, akár az egyes eszközökre vonatkozóan is
    - FONTOS: ha nincs használatban tegye magát készenlétibe és ne sugározzon feleslegesen, ha van ilyen lehetőség akkor automatán kapcsoljon be mikor reggel indítjuk a napot és megnézzük a leveleket, stb.
    - VOIP nem érdekes számunkra
    - ha távolról be tudok lépni az előny, de nem kimondott feltétel
    - amit be kéne terítenie: a ház hosszúkás alakú, középtájra helyezve úgy 8-10 m lenne a gömb sugara
    - amire használnánk: srácok online / multi játékra, letöltésre, file cserére számítógép / tablet között, én meg távoli szerver elérésre a munkám miatt, levelezés, stb.
    - beépített, megfelelő tűzfal nyilván fontos lenne
    - megbízható, stabil működés

    Tisztában vagyok azzal, hogy ez elég sok minden, ezért szerintem indokolt a magasabb árfekvés és persze számít a termék tartóssága is. Eddig a legjobban ez tetszett:

    Persze az ára a max.- max- max 50 -től mint Makó Jeruzsálemtől... :Y
    (de ez VOIP -et is tud, ami viszont nekünk nem fontos)

    Köszönet mindenkinek aki tud valamilyen tanáccsal szolgálni a vásárlás tekintetében! :)

    Sikeres Új Esztendőt,
    Üdv:

    GZ.

  • Gróf Zéró

    újonc

    válasz Gubek-Einste #30592 üzenetére

    Köszönöm válaszod, meg is néztem az ajánlottakat. Viszont nem igazán tudom mi ez az említett 3rd party firmware? (Bővíti a router GUI lehetőségeit? Adott gyártótól lehet leszedni hivatalosan, vagy más úton?)
    Sorry a triviális kérdésért! :)

  • Gróf Zéró

    újonc

    válasz Gubek-Einste #30614 üzenetére

    Ismét köszönöm, igyekszem utána nyomozni! :-)
    Ami még felmerült: ha a routernek 1 db. USB bemenete van, akkor egy USB HUB -bal tudok rá csatlakoztatni pld. egy flash drive-ot + egy nyomtatót is? (Konkrétan a Netgear WNDR3700 -asra gondolok)
    Előre is köszönet a válaszért! :-)

Új hozzászólás Aktív témák