Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psq

    tag

    Sziasztok!

    Elérkezettnek látom az időt, hogy az évek során összerakosgatott érdekes kis hálózatomat “feljavítsam”.
    A jelenlegi állapot első látásra kicsit kaotikusnak tűnhet, de valamilyen félreértés miatt eddig működött :) Persze nem túl jól…
    20/1 Mbit/s-os Tcom-tól sima, telefon vonalon kapott netem van, ami persze már a beérkezésnél 17/1 átlag 25-30-as pinggel. Ez a ping-et kivéve szükséges és általában elegendő is.
    A splitter után egy D-Link DSL-360r modem majd egy öregecske TP-Link TL-WR340GD router van.
    Erre csatlakozik wifi-n egy PC és nagy ritkán egy max két teló. Valamint 150(!)méternyi UTP-kábel után egy NETGEAR WNR2000v3 router.
    Ez utóbbira vezetékkel csatlakozik egy PC valamint egy TV. Wifi-n pedig 3 telefon, TV, PC és egy repeater-ré átalakított TP-Link router amit hurcolászok ide-oda mikor hová kell a jel,
    és még vagy három eszköz, de a gyakorlatban egyszerre csak kevés, két-három kapcsolat él.
    Nagy ritkán amikor épp bulit tart a lányom még bejön a körbe egy D-link DIR 605L router nyílt wifi-vel, hogy a csajok ne maradjanak egy percig sem az éltető facebook nélkül…
    A TP-Link TL-WR340GD és a NETGEAR WNR2000v3 viszonylag fix helyen van a rendszerben, a 150m-es kábelen át (tapasztalatom szerint) ezek képesek hosszú távon, szakadás mentesen üzemelni. Igaz így a NETGEAR-ból már csak 10/1 -es net jön ki 30-33 körüli pinggel (kábelt router helyett közvetlenül a gépre kötve 17/1, a D-link routerral szintén 17/1, csak az, mikor olyanja van napjában 20x eldobja a netet ), ez azonban az utóbbi időkig teljesen stabil volt.
    Ja és torrent csak nagyon nagyon ritkán a seed miatt, ami esetemben gyakorlatilag kilövi az egész rendszert.
    Az utóbbi napokban azonban kezdtek eldurvulni a dolgok, gyakori a 0,5/1-es net 300+ -os pinggel társulva. Ez az esetek többségében orvosolható az egyes alkatrészek újraindításával, de gyakori, hogy 2-3 perc múlva ugyanott vagyok…

    No, a kissé hosszúra sikerült bevezető után, talán sejtitek a kérdést:
    Szerintetek mit mire cseréljek? Sajnos nem vet fel a pénz, így leginkább olyan javaslatokat várok amik nem a teljes katyvasz kidobására és újak beszerzésére vonatkozik.

  • psq

    tag

    válasz Gubek-Einste #46529 üzenetére

    :R Köszönöm a válaszod!
    TP-linket tudok kölcsönkérni a boltból pár napra, kipróbálni. :) remélem beválik, ha nem rendelek egy Asus-t
    A kábelen kicsit én is meglepődtem. 170 méter volt a dobon, mindkét végére raktam csatlakozót, kipróbáltam. Az akkor még tized ilyen "gyors" 2Mbit-es net gond nélkül ment rajta. Gondoltam akkor a kb. 100méter sem lesz neki hosszútávon akadály. Aztán mire végig vezettem 24 méter maradt a kábelből. Kezdeti terv egyébként az volt, hogy kb. 60 métenél lesz még egy wifis router.

    [ Szerkesztve ]

  • psq

    tag

    válasz Gubek-Einste #46529 üzenetére

    Üdv!

    Ma kipróbáltam a TP-Link 841ND -et, sajnos képtelen megbirkózni a 150m-es kábel okozta extra feladattal.
    Holnap kapok kölcsön egy Asus N12 D1-is. Ha azzal sem megy bepakolok valamit kb. a kábel felére.
    Úgy látszik annó a TL-WR340GD-t sikerült ilyen szempontból rendesen túlméretezni a tervezőknek, nagyon sajnálom, hogy kezdi feladni :O

Új hozzászólás Aktív témák