Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mathiask

    senior tag

    Sziasztok!

    Két szobát szeretnék összekötni vezeték nélküli hálózaton.
    Az egyik szobában ("A") lenne ahova bejön a net, itt kötném a modemet a routerre. A másik szobában("B") lenne egy másik router ami vezeték nélkül kapcsolódna az "A" szobában lévőhöz és tovább osztaná a netet akár vezetékesen a NAS-nak, stb. Ezt egyszer már megcsináltam egy Linksys G-s routerrel ("B" szoba) úgy hogy valamelyik open firmware-t raktam rá és ott volt wireless client mód, így a Wifijével tudott csatlakozni az "A" szobában lévő routerre. De most szeretnék szintet lépni és mondjuk N-es vagy AC-s wifivel megoldani.

    Ki is néztem két Asus Ac1200G+-t. De mintha ezekre egyik általam ismert custom firmware se menne fel, így nem ha alapból nem tudnak wireless client mode-t akkor nem tudom megcsinálni azt hogy mondjuk az N-es wifit szórják a klienseknek míg AC-vel összekapcsolódnak (ha wireless clienttel megoldanám akkor még AC wifi hez is tudnák csatlakozni az egyikhez az eszközeimmel)?
    Mit javasoltok milyen eszközökkel lehetne ezt megoldni?

  • Mathiask

    senior tag

    válasz Gubek-Einste #50523 üzenetére

    Azért gondoltam hogy kéne a dual band működés, mert akkor a "B" szobában lévő router tudna egyik wifi-jével az "A" szobában lévőre csatlakozni, ahonnan kapná a netet és ezt tovább osztaná a 2.-ik wifijével és a LAN portokon keresztül az eszközök felé. De lehet ehhez az N18 is. A hangsúly azon lenne hogy a "B" routeren lógó pl konzol mondjuk minél "stabilabban" kapcsolódjon az "A" router netjéhez és ne befolyásolja nagyon mondjuk a "B" szobában lévő NAS és laptop "kommunikációja".

    Ezt a Media bridge-et tudná az AC1200G - is gyárilag, vagy az miért nem ajánlott?

  • Mathiask

    senior tag

    Nemrégiben kértem itt tanácsot két szoba vezeték nélküli összekötésére. A terv az volt hogy az egyik router az 5GHz-es Wifijével kliensként csatlakozik a másikhoz és mindkettőre a 2,4GHz-es wifivel kapcsolódnak az eszközök, meg persze a gigabites lanon keresztül.
    TP-link fronton alapból mintha a szoftver nem tudna ilyen wireless client módot, CFW-t meg nem mindegyik támogat. Asus fronton mint itt megtudtam van ilyen mód (media bridge), de a kiszemelt AC1200G+ adatlapján nem írják hogy tudna ilyen módot, pedig más routereiknél írják, de azok meg tudásban tűntek kevésnek vagy drágák voltak.
    Ezért inkább Tenda AC15 routereket vettem. Egyelőre beváltak. Tudják alapból amit szerettem volna és eddig stabilak is. Csak azért írtam le, hogy legyen vélemény itt asus és tp-linken kívül másról is.

Új hozzászólás Aktív témák