Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tudom, nagyon gyalázatos, hogy nem olvasok el a kérdésem előtt 4000 oldalt, de...
    Ehh, nem magyarázkodom, Ti is tudjátok, hogy az nem menne.
    :-)

    Szóval olyan olcsó wlan routert keresek, amin beállítható, hogy a vezetékes switch része előnyt élvezzen a wireless-szel szemben.
    Ha ez nem megy olcsó pénzért, akkor legalább annyit tudjon, hogy korlátozhassam x kb/s értékre a wireless-t benne.

    Biztos volt ilyenről szó már korábban, hogy hogyan lehet az ilyesmit olcsón megoldani, de ha valaki idepöttyentene egy konkrét típust, azt nagyon szépen megköszönném.

    Előre is:
    ico_respect.gif

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Én is routert keresek, de jó kis QoS funkciókkal.
    Nos, lehet, hogy nem is QoS-t, hanem valami mást, de nem nagyon értek hozzá...

    A helyzet az, hogy a tesóm sokat torrentezik, vezetékkel csatlakozva, én pedig wi-fin csatlakozom laptoppal, de ha felpörögnek nála a letöltések, akkor én egyszerűen nem jutok normális nethez!!!

    A tesóm egyáltalán nem akar velem kiszúrni, csak nem tudjuk hogyan kéne csinálni. A torrentezős gépet nem szeretnénk leszabályozni, mert ha nem kapcsolódok wi-fi-vel (esetleg lan-nal) sem én, sem senki más a routerre, akkor má' mé' legyen lelassítva, ugye. És ha kapcsolódok a wi-fi-vel, akkor is csak igazságosan el kéne feleznie a kapacitásokat, nem kérem az egészet.
    Tehát egy jó útválasztót keresünk. De ahhoz, hogy megtaláljuk, ahhoz előbb a protokollokkal kéne tisztába kerülni, hogy aztán az adott feature-t megtaláljam az árlistákban.
    Jah, és mégvalami: nem igazán szeretnék openwrt és egyéb firmwarekkel vacakolni, mert még nem csináltam ilyent, és nem szeretném elszúrni.

    Szóval mégegyszer: nem konkrét típust keresek mindjárt, hanem valami jó megközelítést.
    Lehet priorizálni például a wi-fi irányt?
    Lehet neki minimum bandwidth-et adni?
    Esetleg a WISP funkció, amit néha lehet olvasni a leírásokban, alkalmas erre?
    Vagy mélyebbre kéne ásni, és szálakat, udp-ket, uploadot kéne maximalizálni az adott vezetékes portra, macre, ipre?
    De ha az utóbbi, akkor a router eltekint a maximalizálástól, ha csak egyedül van a hálózaton?

    Van kedvetek segíteni?

  • mckay

    aktív tag

    válasz Beri #11559 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm az őszinte választ: SOHO kategóriában ez nem nagyon fog menni.

    Egyébként az lesz, amit felvetettél: veszünk egy tisztességes routert, és megnézzük: lehet hogy minden további állítgatás nélkül is képes lesz még két gépnek értékelhető netet adni, ha a harmadik éppen izzítja a torrenteket.

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Keresek valami olcsó de azért frankó routert, ami képes két vlan-t irányítani. Egy DSL-t kéne szétosztanom két csoportra...

    Köszi!

  • mckay

    aktív tag

    válasz Beri #11771 üzenetére

    Nagyon precíz válasz, köszönöm!

    Nem tudom lejött-e, de a két fenti kérdésem más téma, más helyszín ám! :-)
    Szóval fabrikálás kell, hogy legyen, itt is, ott is:
    - Rugalmas netmegosztás két kliens között, ha nincs konkurens, mehet a torrent teljes gőzzel... - gyári firmware-rel, olcsón aligha.
    - Kis munkahelyen két vlan létrehozása, kifelé DSL kapcsolattal... - olcsón végülis mehet, de gyári firmware-rel aligha.
    Ha végre megvalósítom őket, beszámolok róla.
    :R

    De ha már ilyen segítőkész vagy, csimpaszkodnék még egy kicsit: van egy harmadik probléma is az életemben, arra is nagyon áhítom a választ, de ezt még megfogalmazni is nehéz:
    - Adott egy ROUTER-AP-KLIENS topológia, az ap és kliens között kerek 100m van, optikai rálátással.
    - AP: Airlive WL-5460AP (tehát G)
    - Kliens hálókártya: TP-Link TL-WN350GD (tehát G)
    - Mind az AP-n, mind a kliensen 3m antennakábel van (TP-Link), az antenna végén 5dbi botantenna (tehát sajnos nem irányított).
    - Titkosítás nincs, csak egy árva MAC-szűrés, hogy ez se lassítson.
    - A terület nagyon sűrűn lakott, az AP és a kliens is panelházban van, az AP és a kliens környékén is tucatnyi SSID-t látok.

    Történet:
    - Áprilisban beállítottam az eszközöket, addig forgattam a botantennákat, amíg nem stabilizálódott 11-18 mbit környékén a kapcsolat. Jó volt.
    - Júniusban elfüstölt a kliens gépben az alaplap-táp párosítás, új (ugyanolyan) gépet tettem oda, de a kapcsolat legnagyobb megdöbbenésemre 0-5 megabitre csökkent.
    - Odatettem a kliens hálókártyája helyett egy TP-Link 543-t AP módban, ugyanaz.
    - Kicseréltem a kliens hálókártyát, ugyanaz.
    - Csatornát váltottam 1-re, 11-re, 13-ra, ugyanaz.
    - Jelenleg üde pillanatában meg van az 5 megabit, de néhány megabyte forgalom után MINDIG bomlik a kapcsolat, rendszerint nem is lehet újra kapcsolódni, csak másnap, amikor mindkét lakásban megtörtént a szokásos éjszakai áramtalanítás.
    A mindennap 2 perc internet meg elég kevés...
    :Y

    Szerinted, szerintetek
    - megbízhatatlanná vált az AP?
    - alaplap elfüstölése hatással lehetett a fixre beszerelt 3m antennakábelre?
    - a környéken más eszközök egyszercsak el kezdték zavarni a jelemet, és ez a változás csak egybe esett az alaplap elfüstölésével?
    :F

    És egyáltalán, ez most off topic???
    :B

    [ Szerkesztve ]

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok!

    Milyen olcsó POE eszközt tudnátok ajánlani?
    És nem is kell routolni, elég ha csa AP.
    :)
    Tudom, nyilván kézenfekvő egy TP-Link AP, cirka 8 ezerért.
    De két bajom van vele:
    - unom
    - bumszli ronda
    (ha csak bumszli lenne de más, már haladtunk...)
    ;)
    És egy kicsit sokallom érte a 8 pénzt.
    Vagy még manapság is akkora csoda lenne a POE, hogy 2 router árát elkérik érte??
    :F

    Köszi minden tippet.

  • mckay

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #50726 üzenetére

    Hm, 7500 forint elköltésével elérhetem, hogy 8000 helyett jó legyen a 4000 forintos eszköz?
    Nem tűnik jó biznisznek...
    Mint általában, nem jó üzlet, ha itt kezdünk el legózni univerzális megoldásokkal: jobb ha a kínai egyberakja, és olcsón árulja.
    Arról már nem is beszélve, hogy hova teszem a célhelyiségben azt a szereléket? Nem lenne szép mutatvány...

    Találtam a neten egyet, Tenda W301A néven, elfogadható a külleme (de legalább nem téglatest a pöcökkel), és 5000-ből megvan. Teszek vele egy próbát, sokkal gyengébb nem lesz talán.

    És remélem a Client Isolation is megy neki, mert a leírás alapján nem biztos, hogy pont ez a funkció van benne, ugyanis ezt írják:
    WLAN Isolation:
    The access control feature based on wireless
    MAC address. When this feature is enabled, each of your wireless
    clients will be in its own virtual network and will not be able to
    communicate with each other. This feature is to isolate the
    communication of wireless clients connected with different
    AP
    .

    Ez alapján kéne valami alkalmas VLAN-képes switch hozzá, hogy ne tudják elérni a más VLAN-okat? De nekem igazából az kéne, hogy az egyazon AP-hoz kapcsolódó kliensek ne érjék el egymást...
    Meglátjuk...

  • mckay

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #50737 üzenetére

    Na tényleg, akkor én rosszul kerestem, csak drágát találtam.
    1k forintért meg is éri ilyen helyzetben.
    Ha lesz ilyen a boltban, veszek majd, de +1k szállítási költségért nem.
    Mindenesetre köszi a felvilágosítást, mégis jó ötlet!
    :K

    De ezt az 5k forintos POE-s AP-t, amit találtam, Tenda felirattal, ezt azért szintén kipróbálom.
    :D

  • mckay

    aktív tag

    válasz mckay #50743 üzenetére

    Nos, kipróbáltam az 5 ezer forintos Tenda W301A diszkosz alakú poe Access Pointot. Nos, stabil meg minden, az árát megérheti, de:

    - Kicsit félelmetes a menüjében az a pont, ahol a kliensek max számát kell (nem lehet!) megadni, és a max szám az 20
    :Y

    - Nem arra gondolnak poe alatt, mint a versenytárs TP-Link, vagyis nem passzi poe-t ismer, hanem aktívat. Egy 5 ezer forintos ap?? Minek? Ha valaki olyan hálózatot épít, amibe aktív poe-t injektál jó sok ezer forintért, akkor már nem a diszkoszokon fog takarékoskodni, szerintem. Ennek SOHO kategórióban a helye, arra meg jobb a passzív poe. Vagyis nem csak lehetőség, de igeni meg kell hozzá venni (vagy bütykölni mint én tettem) azt az 1 ezer forintos adaptert, amit Intruder ajánlott.

    Amúgy, mivel végre nem egy hasáb a kis pöcök antennával formájú, mint a hasonló árú versenytársai, ezért végülis ajánlani tudom, 5+1 ezret megér.

    Üdv.

  • mckay

    aktív tag

    Sziasztok,

    olyan 5ghz routert keresek, ami henger. Egyszerűen nem tudom rávenni magamat, hogy a nappaliban tüskeerdőt nézegessek... :-)

    Láttam egy Xioaomi modellt: AC2100
    Viszont azt írják itt a hozzászólók, hogy a böngészőben látható felülete full kínai. De nem is úgy használnám szívem szerint, hanem valami open wrt-vel. Szerintetek felmegy rá? Van valakinek tapasztalata ezzel a vassal, és esetleg a firmware frissítésével? Ha minden okés, akár meg is rendelhetem ALI-n...
    ;-)

    Előre is köszi minden ötlete a váza/henger formájú router ügyében, ami azért véletlenül sem kerül 20 ezernél többe. Semmi extrát nem szeretnék, akár még az USB csatiról is lemondhatok, bár az azért nagyon tuti lenne ha lenne.
    :R

    Köszönöm!

  • mckay

    aktív tag

    válasz vacs #87478 üzenetére

    Jujj de jó lenne, tetszik!
    :C
    De ahhhhh, 70 ezer forint!
    Oks, szülinapom lesz, no de... én 20-nál többet nem költhetek ilyenre, bocsi.

    Más típus? Henger, kocka, gömb, bármi? Csak ne legyen sündisznó!
    ;]

Új hozzászólás Aktív témák