Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fir3Fly

    csendes tag

    válasz iknight #16101 üzenetére

    Helló!

    Ne haragudjatok nem akarok nagyon belepofázni, az az igazság nekem is kérdésem lenne, de előtte feldobnék neked egy ötletet. Olvastam hogy két 60cm-es falat akarnál átlőni ráadásul 6 gépre...

    Nem tudom hogy abban a házban ahol a hálózatot építed a villamos hálózat 1 kör-e.
    Gondolok itt arra hogy 1 óra mögött van az összes fali ajzat.
    Egy osztrák szállóban láttam ezt a rendszert PowerLine fut a TP-Link nél. Más gyártónak is biztos megvan a maga családja erre.(mivel olvastam a TP-Link ben már csalódtál)
    A rendszer valahogy úgy működik jpé felfogásommal hogy egy "rooter-t" bedugsz a modem mellet konnektorba, azon van a wan csatlakozás, és a felhasználás végpontjában (adott szobában) egy másik konnektorba egy wlan-os adapter ami a ház villamos hálózatára felküldött jelet ossza szét az éterbe.
    Így el tudnál játszani 2db wifi-s adapterrel a 60 cm-es falak mögött hogy hova helyezve az adaptert tudnád a legjobban lefedni a házat.

    Tanultabb és tapasztaltabb emberek talán tudnának abban is segíteni hogy ez hogy is működik valójában, és mennyire gátolja a hálózatra küldött sávszélesség terjedését 1-1 biztosíték vagy mérőóra.

    Ahol én láttam egy 200szobás panzió... minden szoba külön biztosíték és a netet igénylő vendég kapott egy adapter. Minden wlan-os adapteren volt 1 rj45-is ha valaki azt használná...

    Huhh kicsit sok lettem remélem nem veszitek tolakodásnak hogy így belepofáztam.
    Kérdésemmel kicsit később jövök elő ha még meghallgattok :R

  • Fir3Fly

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #16103 üzenetére

    Értem, sajnos mérvadóan nem tudok ennek ellentmondani, mivel egy 30Mbit/10MBit volt leosztva mindenhová!
    Az irodák kaptak ebből kanócos adapterrel 5/1-et a személyzet vegyes adapterekkel 3/1-et a maradékot a 200 szoba :D próbáltam mindhárom végponton a netet és örültem ha skype nem "laggolt" (késett a hang, cam&hang elcsúszott).
    Akkor a bejövő kapcsolat leterheltségére fogtam a dolgot... de így már nem :DD

Új hozzászólás Aktív témák