Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lmh

    őstag

    Sziasztok!
    Előre bocsájtom, hogy totálisan nem értek a routerekhez.
    Jelenleg egy Linksys WRT54GL routerünk van, de sajnos úgy néz ki elromlott, ezért szeretnénk helyette másikat. Nem tudom milyen információkat kellene megadnom a helyes diagnózishoz....
    A lakásban maximum 4 géphez kell a net kábellel kapcsolva. Tele is van most is mind a négy luka szegénykémnek :) Ezen kívül még 1-2 laptop is igénybe veheti a wifijét + telefonok wifije. De ez az atombrutál maximum kihasználtság. A router a földszinten lesz és 2 vasbeton födémen keresztül azért el kéne jutnia a tetőtérig a wifi jelnek (ahogy azt most is megteszi tökéletesen, ha épp nem golyózik be a net).
    A napokban jön a T-home bekötni a mostani adsl helyett valami kábeles újabb technológiás Netmánia S-et (10mbit/s).
    Szóval ehhez kéne valamilyen Router.
    Ajánlották TP LINK TL-WR1043ND típust, meg az első hsz-ben is láttam, már majdnem meg is rendeltem,de végül sok rosszat is olvastam róla, illetve nem tudom, hogy nem-e elég egy olcsóbb modell.
    Nekem annyira egyforma mindegyik, meg annyira úgy néz ki, mintha minden mai átlagos router bőségesen elegendő lenne nekünk, hogy nem tudom melyiket válasszam.
    Több vélemény is érdekel!

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

  • Lmh

    őstag

    Sziasztok!

    Kis kétszobás lakásba vennék olcsón routert a legkisebb diginet mellé. Első hsz alapján gondolom megfelelne nekem a TP-Link 741ND. Nem is szeretnék rá többet költeni, ha nem muszáj. Játékra, lanozni, böngészgetni, általános felhasználásra kellene. 1-2 asztali gép vagy wifiről 1-2 laptop +telefon használná a netet. Kérdésem, hogy ahogy hallottam már két kivitelben van, a régi szögletes és az új kagyló/ufó formában. Van köztük az alakjukon kívül különbség? Apróság, de nekem személy szerint nagyon nem tetszik ez a kagylós alak, ha választani lehet inkább a szögleteset venném.
    Nem tudom érdemes-e még valamit közölnöm a felhasználás módjáról, ami számíthat annak eldöntésében, hogy mi a legjobb router számomra. Ha van ilyen, szóljatok :B

    Előre is köszönöm a választ! :R

    [ Szerkesztve ]

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

  • Lmh

    őstag

    válasz Gubek-Einste #26721 üzenetére

    Köszönöm. :R
    Akkor végülis a szempontomból lényegtelen az első hsz frissítése, mert te is a TP-link 74x-et ajánlod (többek között), azaz a 741ND megfelelő lesz. A falak vékonyak szerintem, biztos simán eljut a lakásban mindenhová. Azért megpróbálom a régit beszerezni :P (Azért is a TP-link tetszik azok közül amiket írtál, mert annak tudom, hogy nagyon könnyű a beüzemelése, mert életem első beüzemelését a legnagyobb testvérükön vittem véghez 1.5 hónappal ezelött a szüleim lakásában. Bár gondolom a többit sem sokkal bonyolultabb beszerelni.

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

  • Lmh

    őstag

    Sziasztok!

    Ezzel a hsz-szel kapcsolatban kérdezném még, hogy ha nem 741ND hanem csak a sima TL-WR720N lenne a választás, abból milyen károm adódna? Nem kell nagy hatótávolság. Pici a lakás, vékonyak a falak, közel van egymáshoz a két szoba, sőt egy nagy dupla üvegajtóval van elválasztva egymástól. Igazából ha egy 5-6 méteres sugarú körben tökéletes a vétel a laptopnak/telefonnak az már megfelelne. Az asztali gépet meg gondolom tökéletesen kiszolgálja.

    Előre is köszi a választ! :R

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Új hozzászólás Aktív témák