Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Yeffy #88329 üzenetére

    Az AX56U viszont támogat Merlin -t. Ott viszont van DNS filtering parental control nélkül is. Innen kezd el nézni a linkelt video -t: [link] .

    Ugyanakkor ez sem kifejezett ad-block, de a veszélyes web oldalakat kiszűri (azokat reklámostul).

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Yeffy #88329 üzenetére

    Oké nem írtam eleget. Adguard alatt AdGuard Home-ot értettem, és nem Adguard DNS-t.
    Az AdGuard DNS az ebben a tekintetben olyan mint a Cloudfire DNS, vagy a Google DNS globális szolgáltatása: Ha beállítod, hogy ez a DNS-e a gépednek, routerednek, akkor a webcím lekérés kimegy ehhez a szerverhez, ez meg visszaküldi az IPcímet, és a géped, routered csatlakozik.
    Ezzel szemben az AdGuard Home és Pi-Hole meg úgy működik, hogy ezek vannak beállítva DNS szervernek. Ha a telefonod (alkalmazásába épített reklámlekérő) kér egy rádszabott reklámot, és annak a kiszolgálójának IP címét akkor ez felakad a pi-hole/AG-H listáján és átirányítódik 0.0.0.0-ra vagy helyi címre (192.168.x.y), így nem is hagyja el a kérés a modemed. Ez a fő különbség!, és mind a kettő a DNS-ségét használja a dolognak, ez met félre az előbb...

    A pi-holeról biztosan tudom, hogy ha valami nincs tiltva, akkor beállítható, hogy melyik külső DNS-t használja, de szerintem -mivel AG-H is open source biztos, hogy nem az Adguard DNS az egyedüli amit használhat.

    Az asuswrt-merlin az külső DNS-ekre alapoz. Szóval adat annál is mindenképp elhagyja a hálozatot, ha később tiltva is lesz...

    Szerk: 00:42 és 08:22- nél, látszik ebben a videóban, hogy azért a listák is szövegek, és a router RAM-ba mennek, szóval annak is tudatában kell gondolkodni, vagy pi-hole, és annak a külön költségei... (De openwrt>AdguardHome is futhat raspberry-n, szóval akár teljesen kizárható az erős router HW igénye ebből az irányból)

    (Ezek a kombók amik miatt nem alszom 2 hónapja, nem tudom melyik a legjobb nekem :O ;] )

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák