Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz atesss #5495 üzenetére

    az én értelmezésemben;

    fiber power 15 esetén; 1 ip cím -> 1 gép, tehát egyszerre csak 1 mac adress regisztrálható, másik gép/hálókártya esetén mindig regisztrálni kell az aktuálisan használni kívántat! megoldás; router -> mac adress klónonoz -> igény szerint x számú gépre net megoszt!
    fiber power 30 esetén; 1 ip cím -> 3 mac adress regisztrálható, de azonos időben alapban egyszerre csak 1 használható. szintén router kell ahhoz, hogy azonos időben több gép kapjon netet! annyival jobb a 30-as mint a 15-ös, hogy ha csak 2 vagy 3 gép van otthon, és nem akarod őket egyszerre használni, akkor mind a kettőt/hármat beregisztrálod, és mindet akkor használod router...stb nélkül, amikor csak akarod, nem kell mindig az aktuálisan használni kívántat beregisztrálgatnod - mert előtte pont a másik volt beregisztrálva.
    fiber power 60 esetén; 3 ip cím -> 3 gép, tehát 3 mac adress beregisztrálható, és router nélkül, például switch segítségével, egyszerre három gép is használható úgy, hogy mind a három külön ip címet kap!

    [ Szerkesztve ]

  • J.R.Ewing

    tag

    válasz atesss #5495 üzenetére

    beteszel egy switchet a modem és a router közé, és 2 WAN portos router kell hozzá.

    modeml>>switch>>2 kábel a router mindkét WAN portjába, és majd a DHCP kiosztja mindkét WAN portnak a saját IP-jét.

    azt, hogy ezután a 2 WAN portot el lehet-e különíteni és külön-külön LAN portokhoz rendelni, azt nem tudom, mert nem használtam még 2 WAN portos routert.

    de erős a gyanúm, hogy csak load balancing miatt van 2 WAN port, ebben az esetben ez így értelmetlen lenne.
    mivel 2 külön alhálózatról van szó, csak a duplázott router a megoldás...

    sírjál a modemgyártóknál, hogy az admin felületre tegyenek sávszélszabályozási lehetőséget...

    vagy helyileg szabályozod le a forgalmat 30-ra 30-ra, ebben az esetben u.az az IP, de nincs is jelentősége a dolognak.

    eleve nem értem, hogy miért fontos, hogy 2 ip és külön-külön sávszél. ahol ez tényleg fontos, ott van pénz duplázott infrastruktúrára. neked nem a 30/30 felosztás a lényeg? ha az megvan, miért érdekes a külön IP?

    nem látok rá indokot, hogy otthoni használatban ilyen igény felmerüljön

Új hozzászólás Aktív témák