Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz DeFranco #29576 üzenetére

    Szia!

    Nem igazán van olyan extra funkció SOHO router-ek esetében, amire a legtöbb felhasználónak szüksége lenne. :N Mint ahogy írtad is, "csak netet osztok meg routerrel". Alapvetően csak erre való a router. Én is csak erre használom. De itt, ebben a topicban ilyen extra igények szoktak felmerülni:
    - Nyomtató rákötése router-re, és a router-en printer szerver futtatása
    - HDD / Pendrive csatlakoztatása router-re, és FTP és/vagy DLNA szerver + torrent futtatása a router-en

    Amennyiben egyik felsoroltra sincs igényed, akkor tökéletesen elég neked a TL-WR841N modell. :K

    Megjegyzem, hogy én azt sosem szoktam javasolni, hogy a router-en FTP / DLNA szervert, ill. torrent-et futtassanak. Hiába a 30-40 ezres modellek, az abban lévő hardver sem arra van tervezve, hogy 60-120-240 Mbit-es sebességgel töltsön lefele torrent-ről, és mellette még seed-eljen X torrentet. :( Én mindig azt mondom, hogy ha valaki torrent-et akar futtatni, vagy FTP / DLNA szervert, akkor vegyen NAS-t, és ne a router-t terhelje ezzel.

    (#29577) kenyerr: Amennyiben a 30 Mbit-es internet csomag nem lesz a közeljövőben cserélve 80 Mbit-nél nagyobb sávszélességű csomagra, akkor elég, ha veszel egy TP-Link TL-WR841N-t, kikapcsolod rajta a DHCP szervert, és az egyik LAN port-ját összekötöd UTP kábellal a jelenlegi TL-WR841ND egyik LAN port-jával. Így lesz két külön WiFi hálózatod, de azonos alhálózaton. (A két router-t meg persze logikusan helyezed el a lefedendő területen, hogy minél nagyobb terület legyen lefedve.)

    :R

    Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Új hozzászólás Aktív témák