Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blackmate

    senior tag

    válasz sbazsi #295 üzenetére

    Nya akkor válaszolgatnék sorrendben:

    1. Biztonsága szerintem jó, bár konkrátan nem tudom mit értessz rajta. Tűzfal természetesen van, és jó néhány beállítási fícsör rajta. Nem volt problémám biztonság ügyileg vele.

    2. DDNS-t tudja Bővebben: [link]

    3. A nyomtatós dologról:
    ''WL500b/g also supports standard based network printing protocol, called. LPR, which is also supported by Windows XP, Windows 2000, MAC or Unix based system.'' Ergo szerintem kizárt, hogy ne menjen rajta a nyomtató, ugyanis mint hálózati nyomtatót látja a router a rákötött printert. De ezt nemsokára ki is fogom próbálni, mert nemrég vettem egy Samsung lézernyomtató, és azt rá akarom kötni.

    4. Igaz számodra nem érdekes, de az ftp szerverre visszatérve ezeket tudja: [link]. Szerintem egy router-hez képest igen is intelligensen kezeli ezt, a nem éppen routernek szánt dolgot. Nem állítom, hogy tökéletes, de mondjuk arra, hogy egy rádugott 256-os, vagy 512-es pendrive-ról gyorsan el tudj érni valamit úgy, hogy a gép nincs bekapcsolva; szvsz tökéletes.

    5. A webcamról: valóban nem kezel sok mindent, de nem csak 1 v. 2 modellt. [link]

    Egyébként itt egy közvetlen [link] a támogatott USB-s cuccokról. Megelepő, de még audio cuccokkal is lehet vele jáccani. Rákötve pedig egy usb hubot... :DDD Csak a fantáziád szabhat határt.

    Ja, a technikai adatatairól:

    ''The WL-500G is based on the Broadcom 4710 board. It has a 125 MHz CPU, 4 MB flash and 16 MB RAM.''

    Ha jól tudom a 700-as széria már 300 Mhz-es.

    Szal nem akarom isteníteni ezt az Asus-t, de szerintem a kategóriájában messze kimagaslóan többet nyújt, mint a többi router. Ez egy picit az árán is visszatükröződik.

    Ha bármi kérdésed van még szívesen válaszolok, de feltoltam ide: [link] a manualját. Ebbe részletesen le van írva pl. a nyomtató install is.

    MOD: Mint az a http://wl500g.info/ oldalról is látható, hogy vannak, akik foglalkoznak a fejlesztéssel. Igaz nem tudom mennyire hivatalos, de beleolvasgattam, mielőtt megvettem, és nem tűnnek valami pancsereknek. A hivatalos stabil firm már valóban lassan egy éves, de azóta kihoztak két betat is Asus-ék.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák