Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Beri #13613 üzenetére

    Ezzel nem feltétlen értek egyet... Persze vitán felül áll, hogy ez valóban így lenne, laboratóriumi körülmények között, de mint azt Te is tudod, nincs két egyforma WiFi adapter, és nincs két egyforma helyszín. Viszont lehet (és ezek csak példa számok), hogy a router gyári firmware-el ad 17mW-al, az adapter amit most vett, ad 23mW-al, és ez esetben pl. növelhető a hatótávolság, ha egy custom fw-vel kicsit meghúzza a router rádióját. Valamint az, hogy A pontból B pontba elhallatszik egy adás, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy B pontból A pontba is elhallatszik! Ezek sajnos tények, és a valós helyzetet csak kipróbálás után lehet megmondani! Azt hiszem, neked igazán nem kell magyarázni, hogy ezt nem lehet "papíron kiszámolni", hogy hol lesz megfelelő a WiFi jelerősség, és hol nem. :)

    szerk.:
    A szabvány az egy dolog, a gyakorlat meg egy másik... Én sokáig PMR rádióztam is, néha még most is szoktam, ott is adott az 500mW-os szigorú szabvány, ami a gyakorlatban néha 260mW, néha 380mW, stb... Persze az 500-as határt nem lépi át, de lefelé van ingadozás rendesen. Az egyik rádióval 1800 métert lehet átbeszélni, a másik ugyanolyan típussal meg 2600-at. És ez ugyanígy van a WiFi adapterekkel is.

    [ Szerkesztve ]

  • czanga

    őstag

    válasz Beri #13613 üzenetére

    Természetesen. A hálózati beállításoknál kellett megváltoztatni a helyi kapcsolat ip címét, és még pár dolgot. Ez eddig rendben is van, de ekkore ugye a hálózatnak lőttek, és csak a kamerát láttuk, net sem volt. Nem írtam volna ide, ha elötte nem töltök el a gond megoldásával 4-5 órát. :)

    Az angol utastás pedig ilyen pontot nem írt, csupán arra tért ki, hogy a böngészőben engedélyezni kell némely active x összetevőt, majdpedig belépni a kamerába, amit nem tudtunk elérni sajnos.

    Vadászok valami netes tutorialt hozzá akkor.

Új hozzászólás Aktív témák