Új hozzászólás Aktív témák

  • AssAssynn

    őstag

    Sziasztok!

    Nézegettem az alaplapom oldalát: http://www.giga-byte.hu/products/mb/bios/ga-p35-ds3_20.html
    S volt ott egy olyan, hogy memória kompatibilitási lista, mivel ugyebár nem rég írtam is, hogy milyen ramot vegyek és még mindig ennél a kérdésnél tartok ezért hát megnéztem és az jött le, hogy vagy nagyon régen volt az a lista megszerkesztve/frissítve, vagy pedig nem jók a lapomba a 2x2gb-os 1066mhz-s ramok.
    Mit gondoltok? Lehet túlságosan pepecselőnek tűnök, de szerintem ez jó lap, jövő nyárra meg sok jó videó kártya lesz olcsón amivel sokat dobhatok a gépemen szerintem (mostani vga 8600gt 256mb, passzív) aztán a cpu-m (c2d e4500 2,2ghz) tudom húzni, vagy még mindig tehetek bele jobbat és azt húzom, ramba viszont nem tudok dűlőre jutni, hogy elég-e a mostani (kingmax 2x1gb 800mhz) mellé még 2x1gb-os vagy vegyek inkább előrelátóan 2x2-t...
    Nevessetek ki, de olyasmit tervezek, hogy a mostani lapba jövő nyáron veszek egy gxt460-t vagy valami hasonló karit és azt remélem, hogy akkor olyan 20-30e ért meglehet venni, mondom, ha azt nem hasonló jó kártyát annyiért. Szerintem azt a mostani procim ki is tudná használni, vagy ha nem, húzok rajta, vagy már jóval jobbat is tudok venni 10, esetleg 20e-ért akkor. No de a kérdésem, hogy (főleg játékra kéne a gép), hogy az ilyen jobb gpu-t ki tudja e használni 4x1gb ram, vagy inkább a mostani 2x1 mellett üzemeljen még 2x2?
    [a lapomba ugyebár 4db ddr2 ram slot van és kettő sárga és kettő piros színű, tehát gondolom különböző fajta ramok mehetne egymás mellett dualban. (pl: mostani a sárgában és az új meg a pirosban)] Azt mondom tehát, hogy nem kell, hogy mind a négy ugyanolyan legyen.
    Tényleg röstellem magam, hogy ennyit írok és, hogy így fröcsögök mindennel, de nem vagyok egy gazdag ember és ha bővítem a gépem azt úgy akarom, hogy jó is legyen minél olcsóbban. (játékokhoz még annyit, hogy max 2-4 évig fogok még játszani gépen, ezért akarok úgy bővíteni, hogy kibírja addig...)
    Tehát nem akarok olyat, hogy most megveszek valamit aztán egy év múlva eladom megint veszek valamit és így bizniszelek...
    Tudnátok pár építő jellegű mondatot intézni hozzám? Nagyon megköszönném!
    [sokat dolgozom és nincs sok időm utána nézni a dolgoknak, ezért írok ide]
    Bocsi még egyszer és köszönöm a türelmeteket. Mindenkire kíváncsi vagyok! Akár itt akár pü.
    További minden jót!

    "Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Új hozzászólás Aktív témák