Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pidzse4

    aktív tag

    Egy apró kérdésem volna melyiknek jobb élesebb a képe ? EH‑TW7000 vs EPSON EF-12
    Sajnos az én szemem nem birja a DLP projektorokat mert nagyon zavar a szivárvány efektus igy nekem csak LCD jöhet szóba. De nem tudom melyik élesebb halottam a lézer az uj és hosszan tartó de az csak 1080p viszont a másik tw7000 az 4K projektor de nem lézeres. melyiknek jobb a feketéje és melyiknek élesebb a képe ez volna a kérdésem. Most jelenleg egy EH-TW740 projektorom van. Ez nem zavarja a szemem de viszont a feketéje nem valami jo siralmas de a felbontása még elmegy . Van valakinek ötlete hogy melyik projektornak jobb a feketéje és az élessége és árban még olyan 400 alatt van ? És az fontos hogy ne legyen forgo kerekes mint a dlp mert az nekem nagyon zavaró. Fut a képe és még a szivárvány efektust is látom és számomra nézhetetlenül rossz. A másik kérdés milyen vászont vegyek feketét fehéret szürkét vagy mi az ami jo ? Persze ebből is ha lehet olcso kéne és nem 200 e ft os vászon vagy ez képtelenség? Mi a tapasztalatotok melyik vászon a jó és miért ? Fontos hogy fekte legyen vagy fehér vagy szürke a szine vagy mindegy és hogy rolos vagy feszitett ? melyik a jobb? Tudom sok kérdés de mind fontos nekem. Várom a válaszotokat köszi. :R

  • pidzse4

    aktív tag

    sziasztok.

    Mi a véleményetek a lézeres rövid vetitésü projektorokról? pl. mi4K,LG CineBeam HU715QW 4K, vagy epson LS 300,500,800 ViewSonic X1000-4, ezek kb 1 misi körül mozognak.
    Mi a jó vagy rossz bennük? Érdemes megvenni valamelyiket?

    [ Szerkesztve ]

  • pidzse4

    aktív tag

    válasz péjé #60300 üzenetére

    mire gondolsz ennyiért hol kapok használtat és melyik a jó?

  • pidzse4

    aktív tag

    válasz péjé #60302 üzenetére

    1 misi nem akarok többet költeni. Az a lényeg nekem hogy rövid vetétési távolságú kell ne remegjen ne fusson a kép és ne legyen szivárvány efektus és jó feketéje vagyis kontrasztja legyen és nativ 4K , mert nekem a pixel eltolásos nem tetszik .

    [ Szerkesztve ]

  • pidzse4

    aktív tag

    Köszönöm a válaszokat. Akkro marad egy sima 1080p epson LS 300 az elég lesz nekem . Vásznat meg majd veszek hozzá addig jó a fal vagy a régi vászon kicsit hullámosan :D Amugy nekem 120 col elég nem kell nagyobb. Filmnézésre szeretném meg kicsi játékra de játékra inkább az oled tv az ami jó nekem a válaszidő miatt is. Akkor várok még a nativ 4K rövid lézervetitőkre.

  • pidzse4

    aktív tag

    válasz BBéci #60316 üzenetére

    Kicsi a szoba , sajnos . Meg amugy is nekem jobban tetszik a rövid vetitésű projektor.

    [ Szerkesztve ]

  • pidzse4

    aktív tag

    Sziasztok .

    Na megvettem teszteltem az Epson LS 300 at . Ez egy közelvetitő lézer 3LCD projektor.
    Csak azért irtam le ha valaki nem tudná.

    A problémám az hogy sik falra vetitek vele és vászonra is kiprobáltam bár azon ici picit hullámos a teteje de annyira nem vészes. A falon viszont gyönyörű egyenes mindenhol .

    A problémám az hogy ha tű élesre állítom a jobb oldalát akkor a bal oldala nem lesz éles . Ha meg tűélesre állítom a bal oldalt akkor a jobb oldal lesz életlen vagyis olyan lesz mintha elcsúszna a betű egymáson és kettős látása lenne az embernek . Tegnap kb 3 órán át álltam a vetítő elött és állítgattam . A lábam a végére már leszakadt egyszerűen hiába állítom igy vagy úgy nem lehet az istenért sem beállítani, hogy minden sarok és minden oldal éles legyen. Olyan opciót találtam hogy a jobb oldala élesnek mondható a bal oldal meg kicsit homályos, picit elcsúszott ,de ennyi amit el tudok vele érni. De ez igy nekem nem tetszik majdnem 1 misiért már elvárom hogy mindenhol éles legyen a kép. Igaz távolról nem látszik az a pici homályosság de nem tudok elé ülni rendesen játszani mert a bal sarka nem teljesen éles és engem ez zavar.

    Röviden a kérdésem annyi hogy mivel 14 napon belül vagyok vissza tudom küldeni küldjem vissza?
    Vagy küldjem inkább az Epson szervizbe hogy csinálják meg ha ezt egyáltalán meg tudják már ha ez hibának számít ?
    De ha nem tudják ezt megcsinálni akkor már visszaküldeni sem tudom a boltba.

    Szóval mi a fenét lehet ezzel kezdeni ? Ez teljesen normális ezeknél a lézer projektoroknál vagy csak kikaptam egy hibás optikásat és jobb ha visszaküldöm?

    Kinek mi a véleménye fontos volna.
    Köszönöm.

  • pidzse4

    aktív tag

    válasz szepi0808 #60373 üzenetére

    De miért nem raknak bele rendes optikát hogy mindenhol tű éles legyen? Nem az a lényeg hogy jó projektorokat gyártsanak? Amikor megtervezik legyártják kiprobálják ők nem veszik ezt észre hogy ez nem tökéletes, és nem érzik azt hogy ilyet ne adjanak ki a kezükből? Majdnem 1 misiért már nem fér bele hogy tökéletes legyen az élesség? Érdekes a 7400 epsonnál jó volt mindenhol ennél nem? A 7400 nál meg tudták csinálni ennél nem ami többe kerül. Ha beküldöm a szervizbe meg tudják csinálni szerinted jobbra ? Tudnak ott állitani rajta? Vagy esélytelen? Mert ha igen visszaküldöm és veszek egy MI 4K ami elvileg nativ 4K felbontásu kb 900 e ft annyi hogy DLP de azt irták nem lehet látni a szivárványefektust . Szerinted igaz hogy nem lehet látni a szivárvány efektust ennél a tipusnál pedig DLP? Vagy kamu ez is ?

    [ Szerkesztve ]

  • pidzse4

    aktív tag

    válasz Ijk #60375 üzenetére

    Igen értem és borzalmasnak találom. Nekem ez a 900 e ft is nagyon sok pénz. Na mindegy . Akkor lehet visszaküldöm és veszek egy 86 TV az legalább mindenhol éles és a feketéje is jobb és 4K. Árban kb 1 misiért kapni. Ha jó projektort akarsz akkor milliomosnak kell lenned.

    Még 1 kérdés bármilyen projektor veszek ha nincs legalább 2 millio akkor mindegyiknek ilyen életlen az optikája? Vagy van kivlétel? pl ez : Hisense 88L5VG 88" 4K Smart Lézer TV

    Mert én nem látom életlennek : https://www.youtube.com/watch?v=h1Vj1gxDOzY

    [ Szerkesztve ]

  • pidzse4

    aktív tag

    válasz szepi0808 #60378 üzenetére

    Köszönöm a válaszaidat, átgondolom és döntök. :R Még annyit hol lehet venni használt projektorokat mert a hárdveraprón nem találtam jókat.

  • pidzse4

    aktív tag

    Döntöttem megy vissza .

    Sajnos az Epson LS300 nem adta meg nekem azt amiért én hajlandó vagyok 800.000 ft kifizetni.

    Leirom hogy mások is okuljanak belőle. Talán segít másoknak is .

    Ami rossz volt benne.

    Semmilyen felület nem volt neki tökéletes . A falam elég sik volt de nem teljesen igy pici hullám felül és oldalt. A fehér vásznam ami rolós az hullámos volt neki mint a tenger :Da pici hullám megtört és kicsi csikók voltak a képen a nagy hullámoktól meg el volt csúszva a kép . Szóval nézhetetlen. Rendes projektorral ezek a problémák nem jöttek elő. Amivel ugye merőlegesen vagyis szembe volt vetítve és nem alulról. Nehezen lehetett beállítani azokat a kis karikákat oldalra fel le húzogattam mire be tudtam állitani úgy ahogy . Megszámozva nem voltak hogy mennyit húztam jobbra balra csak szemre ment a dolog. Nagyon nem tetszett. A normális projektornál ilyen szívás nincs. Órákig állítgattam mire azt mondhattam hogy megfelelő. Aztán a kontraszt hát az teljesen átlagos volt hiába 2,5 millió az 1- hez nekem nem volt kielégítő . Olyan volt mint mondjuk egy sima lámpás projektornál a 70,000: 1- hez kb. Ami árban olyan 400 e ft körül mozognak. A vetítési távolság 40 cm ről kb 75 tv méretnek felelt meg. Igy ha 100-120 akartam kb 80 -100 cm közé kellett húznom ki a faltól. Ami már azért szerintem sok. Azt gondoltam én naiv hogy felrakom a tv asztalra ami kb 50 cm mély és onnan vetítetek majd 120 de nem :DIgy aztán nem éri meg mert nagyon kilóg zavaró. Az ultra rövid már biztos jó volna de nincs 2 milliom megvenni annyit nem adok erre. Meg amúgy sincs annyi pénzem :D Ezt csak is rendes feszitett vászonra érdemes vetítgetni ami még 400-500 e ft plusz költség amivel számolj ha ilyet akarsz. Túl sok különbséget nem vettem észre se a színben se a kép minőségében hogy ez lézer volt és nem lámpás. Ugyan olyan jó a szine mint mondjuk egy Epson 7400- nak . Ami lámpás és nem lézeres. A hangja nem valami halk még alacsony fényen sem. Az élesség beállítás meg katasztrofális. Ha jobb oldalon éles bal oldalon nem az. Ha a bal oldalon éles jobb oldalon nem. Nem tudod beállítani rendesen csak úgy hogy az egyik oldalon homályos marad, az meg rohadtúl zavaró. 3 óra állítgatás után feladtam, kikészített idegeileg, megutáltam !!! Elegem lett belőle. A hangja a projektornak: Elfogadható semmi extra mély benne nem sok van . Hiába a virtuális térhatás akkor is középről jön a hang nem valami térhatásos. 50-60 százalékos hangerő fölött a mély eltünik és csak magas lesz és közép . A hangerő egész jó hangos. Zenehallgatásra nem valami jó filmezésre elmegy. A távirányitó nem világit igy sötétben nem látod a gombokat nagy hiányosság nem szeretem.

    Ami jó volt benne:

    Rövid vetítési távolsága van és akinek a 75 colos méret elég annak jó de ha többet akarsz már jól ki kell húzni a faltól hogy legyen 120-as mérete. Van benne hangszóró egész tűrhetően szól. Van rajta youtube amin filmeket tudsz nézni . A fényerő jó a betekintési szög is. 2 hdmi lehet rákötni. Ha játszani akarsz rajta az input lag egész tűrhető . Mondhatni elfogadható. De ne várj tőlé sokat. Kis helyen elfér. Akinek kicsi a szobája annak jó lehet.

    Röviden ennyi.

    Szóval viszik vissza mert ez számomra nem elfogadható. Úgy döntöttem veszek egy 86-os 4K tévét és részemről befejeztem a projektorozást. Arra nincs pénzem hogy 4 millióért vegyek egy rendes projektort és arra sincs hogy 500.000 FT vegyek hozzá egy vásznat. Igy aztán meghagyom ezt nektek gazdagoknak. Maradok a nagy képernyős tévénél amihez nem kell se nagy tér se vászon se sötét , csak bekapcsolom és élvezem a 4K minőséget tökéletes feketével és jó sztereó hanggal akár nappali fény mellett is. Sajnálom mert szerettem volna egy 120-as képet de ilyen feltételek mellett ez kivitelezhetetlen. Szegény ember ne akarjon projektort mert anyagilag belegebed és ki sem tudja fizetni. :R
    Köszönöm a sok segitséget amit itt kaptam, igazán rendesek vagytok hogy adtatok jótanácsokat. Köszönöm.

  • pidzse4

    aktív tag

    válasz Márton #60409 üzenetére

    Ez az LG qned tv je olyan majdnem mint az oled ha fekete részen van teljesen kikapcsol . Csak valamivel olcsobb mint az oled de majdnem ugyan olyan jó. Csak 1 misi. Megveszem aztán meglátom jó e de szerintem nem lesz rossz. https://www.lg.com/hu/televiziok/lg-86qned863qa

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák