Új hozzászólás Aktív témák

  • gyeniko

    őstag

    válasz trecom #28038 üzenetére

    A "popperezés"-en túl, mert az én voltam, ugye?

    Én is nagyon azt javaslom, hogy egy bemutató teremben kezdd el az érdeklődést. Amennyiben lehetséges, ideális környezetben nézd meg néhány olyan modell képét, amely számodra anyagilag elérhető (vászonnal együtt!!!). Én is így kezdtem: egy 600 e Ft feletti vetítővel demóztak nekem, egy dedikált bemutató teremben. A következménye az volt, hogy egy hajszál híján örökre feladtam a vetítést. Ismétlem, ideális vetítési környezetben (+ nagyon drága vásznon). Belépő szinten jó eséllyel az alábbiak fognak hiányozni a vetített képedből: élesség, kontraszt (és mély fekete) , színhűség (kalibrálás javítja, de az 20-40 e Ft). Lesz helyette: életlen kép, "csirkeháló"/szivárvány, konvergencia hiba, sötétszürke (vagy helyette képzaj) Ha nincs ideális vetítési környezeted, akkor ezek egy része fokozottabban is jelentkezik.
    Azt nem tudom, hogy milyen vetítőt vegyél, mert én középkategóriás vetítőből sem vagyok képes feljebb lépni, annyi kompromisszumot kellene kötnöm.

    Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

Új hozzászólás Aktív témák