Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Mivel egy levelezőprogramokról kérdező ide lett irányítva, remélem nem off...
    Szóval A gmail-om lassan betelik, 96%, de nem szoktam/nem akarok törölni, viszont több más mailt is használok, így logikus, hogy átirányítanám innen a leveleim és megmarad az emailcím és a levelek is. Van egy "álneves" aol-om, van freemail-em, ami már át van irányítva a hotmail-re, ami ugye outlook-lett, és volt yahoo-m is, amit ma megnézve láttam, hogy kipucolták hosszú inaktivitás miatt, illetve van másik gmail-om is, 1 másikat rendszeresen használok, de talán 3-4 is van... Most a kevésbé telt gmail-ra /0,43%/ át irányítottam emezt, de pl. itt nem tudom kiválasztani, hogy melyik mailcímmel akarok levelet írni és nem is különbözteti meg, hogy x címről érkező levelek egy külön fülön. /A hotmail-ben a freemail-os levelek külön mappába mennek alapból és tudok is levélírásnál variálni...DE NEM akarom a gmail-t hotmail-outlook-ra átirányítani, mert túl sok levél és nagy fájlok is, és emlékeim szerint egyrészt nem korlátlan, másrészt ők írták, hogy ha hirtelen megugrik a tárhely foglalás akkor "dá-dá" lesz...
    A yahoo úgy hirdeti magát, hogy 1 terrabyte tárhely, de egyrészt angol, másrészt sehol nem találtam azt, hogy a gmail-om oda átirányíthatnám, (valahol azt írták, hogy azért fizetni kell) és félő, hogy hosszabb inaktivitás után megint mindent kipucolnak, akkor "ott vagyok, ahol a part szakad..."
    Szóval
    1. Kellene egy kb. hotmail+gmail képességű nagy tárhelyű /legalább 20-50 Gb-os/ ingyenesen használható levelező, webes felületről /CHROME-ban,/ az ő tárhelyükön. Ahova átirányíthatnám a leveleim... (bár most is van vagy 80 címke használatban, mert/de a kulcsszavas kategorizálás se ment a gmailben.
    2. Kellene egy normális (szintén webes, CHROME-ban) program, amibe integrálhatnám az összes emailcímem egyszerre, /gmail-ek, aol, yahoo, hotmail-outlook, freemail, etc./ azaz böngészőben egyből látnám, hogy hova mi érkezett... aza ami az összeset akadás nélkül képes kezelni mutatni... esetleg twitter, facebook, google+ skype is egyben. (úgy tudom léteznek ilyenek, de egyet sem ismerek... )
    +1 esetleg mobilra (android) otpimalizált alkalmazás, ami tudná azt, amit a 2-es pontban írtam...
    +2 Az is kérdés, hogy egy mail fiókot (jelen esetben a gmailom) csak egy helyre lehet átirányítani, vagy több helyre is akár?
    Mivel ez a terület nekem teljesen ismeretlen nézzétek el, ha hségeket írtam... :DDD

  • andatti

    senior tag

    válasz Ittnemaz #34760 üzenetére

    Köszi a választ, de valahogy nem értem...

    csinálsz egy felhasználónév_ment fiokot gmailban és pop3al oda kéred át a mailokat.

    Mint írtam, van másik gmail-em, de a kedvedért csináltam egy ilyen "ment" típusút is... De, ha oda átirányítom a mailokat, akkor ugyan az lesz, mint ami most is van, hogy ahová át van irányítva, onnan nem tudok az eredeti e-mailcímmel írni levelet, mert nem engedi a gmail. (fel sem ajánlja...)

    üres lesz az eredeti fiok, és a ment 96%os.

    Ezt végképp nem értem, mert egy "sima" átirányítástól nem lesz üres az eredeti fiók, most közel 14,5 Gb foglalt a 15 Gb-ból...
    amit én találtam az ez:

    Itt átirányításról írnak, de nem világos, hogy ettől hogyan kerülne az általad is írt "ment" fiókba az egész cucc, hiszen bár van letöltési funkció, az a szgépre töltődik (szerintem) és nem az új fiókba.
    Illetve:

    Itt pedig importálásról van szó, ami az én esetemben nem jó, hiszen nem bele akarok tenni, hanem az egész fiókot exportálni egy új mail fiókba, amiről pedig itt szó nincs.

    Szóval nekem egy láncszem hiányzik, hogy a 96% hogyan terelhető úgy át, hogy ebből 0% legyen, a "ment" fiókból pedig 96%... De biztos én nézek el valamit, ezért kérek segítséget...

    Azt már megtaláltam, a képen is látszik, hogy be lehet állítani másik email címet küldőként... csak külön fel kell vetetni, szerkeszteni kell...

  • andatti

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #34784 üzenetére

    Köszi a részletes választ. Az email címes dolgot én is írtam (már később), hogy megtaláltam. Szóval KÖSZÖNÖM! :) ;) Holnap neki esek, vagy legalább majd próbálkozom, (36h munka után most nem menne...) :D :D :D

  • andatti

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #34784 üzenetére

    Háát, több észrevételem is van... (újra) /más néven felrobbanok.../
    Ez már kabaré kategória nálam...
    A javasolt dolog nem jött össze, mert szépen kiírta, hogy gmailból nem lehet... punktum.

    A leírt dolgokat megcsináltam, de mivel nem találtam letöltési gombot rájöttem, hogy ehhez nekem kell telepítenem egy másik progit. Így leszedtem a thunderbird-öt, vagy mi a szöszt, ott rányomtam az üzenetek letöltésére, és már közel 1000 levél lejött a /jelzett 2005.10.-hótól/ közel 60 ezer levélből...
    de
    Így nincs webes elérés
    nem mertem egyből törlésre állítani a gmailt, mert ha gixer van akkor elvesznének
    sok levél krix-kraxos, azaz olvashatatlan
    mindig felbukkan a jobb alsó sarokban, hogy épp hol tart, a gépet meg nem csak én használom, így több, mint ciki...

    Ráadásul így a c meghajtón vannak a levelek én meg épp mostanában akartam újratelepíteni a gépet, amit így nem tudok...

    Talán egyszerűbb lett volna tényleg egy másik webes levelezőn ezt megoldani... De a yahoo angol és ott nem is találtam ilyet. A hotmailt meg írtam, hogy nem akarom.
    Nekem az is kérdés, hogy most, hogy elkezdett letöltődni a gépemre, ha az egyik "nagy" levelezőn is beállítanám a pop3-at, akkor oda is le tudna-e töltődni az összes? /közel 15 Gb nyi anyag... / vagy csak egyszer engedi a gmail. Azt továbbra is nagyon sajnálom, hogy gmailről gmailra nem engedi meg...

    Szóval valóban tök feleslegesen lett egy ment fiókom. Bár, ha a másik gmail-omat sikerült volna használnom, akkor azzal meg az baj, hogy akkor az telik be...
    (mint látható 10 év kellett hozzá, hogy beteljen...)

    Csináltam egy yandex fiókot, ami /3. helyezett egy top 10-es angol listán.../ 10 Gb-os és sanszos, hogy a drive nélkül talán beleférnék... DE Ez meg nem látja, hogy engedélyeztem az imap-ot a gmail-ben... Így nem csinál semmit.
    A yahoo-t átállítottam végre magyarra, meg is találtam ami nekem kéne, de az meg nem csinál semmit, nem szinkronizál, nem tölt... és nem tudom, hogy mit rontottam el...

    Jah, a jelszó itt azért érintetlen, mert korábban már mentettem (jelszó beírás után), így nem láttam értelmét újra beírni és menteni, mert korábban sem csinált semmit...

    [ Szerkesztve ]

  • andatti

    senior tag

    válasz Kernel #34794 üzenetére

    Ismét köszi a válaszokat és elismerem, hogy teljesen h... vagyok ehhez... Ma sikeresen lementettem a 4 db file-t, amit a gmail csinált. 1 db mbox (több, mint 11 Gb) és a többi zip file, van ami 1 Mb sincs...
    Már csak ahhoz kéne segítség, hogy hogyan tudnám a "ment" fiókba importálni, mert a beállításokból mindig csak oda jutok, ahol email címet kér és akkor rögtön bukik a dolog...
    Vagy egyszerűen töltsem fel a gdrive-ba, a 4 file-t?

  • andatti

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #34819 üzenetére

    Jah, azt megcsináltam...
    Csak ez nem ugyan az... a lementett 4 db zip file-hoz képest, itt a címkék se maradtak meg, és az is fura, hogy a thunderbird 2005 10. hótól kezdte a letöltést, ez pedig fordítva, most 8-ától halad visszafelé, de eleve nem is írta ki a 60 ezer levelemet... (ami mbox-ba lementve lett több, mint 11 Gb...) Tehát ez a módszer a többire nem jelent megoldást, mivel nekem is még készült 3,X Gb-nyi 2 zip az egyéb cuccokról.

    Amit írtál:
    "Egyébként még annyi, hogy a pop.gmail.com nem tette lehetővé egy példány meghagyását a szerveren (erre hivatkozott egy hibaüzenetben)."
    Ez kivédhető, mert lenyitva a kis nyilat volt vagy 4-5 féle pop.gmail.com lehetőség és nekem is csak a 3. vagy 4. jött be, akkor engedett tovább... De a megőrzésen nem változtattam és meg is vannak ott is... (még).

    Szóval most van 14,45 Gb nyi mentett levelezésem, stb. amit nem tudok importálni egy másik gmailba. Ennek a nonszensz-sége dühít egy kissé...

  • andatti

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #34819 üzenetére

    Még 1.
    Most éjszaka lejött kb. 600-800 levél az általad javasolt módszerrel, ezek szerint, mire a 60000 levél átjön eltelik 1-2 hónap... Addig megőszülök, bár kétségtelenül működő lehetőség...
    Neked mennyi leveledet húzta át mennyi idő alatt a gmail?
    Ne érts félre nem kötekedésből kérdezem, de akkor (talán) nem lennék annyira türelmetlen, mert már legalább 1 hete ezzel foglalkozom és még mindig nincs megoldva. Nekem egyszerűbb lett volna a 4 mentett file-t feltölteni egy "szűz" fiókba... csak épp ennek sehol nincs nyoma, hogy hogyan lehet...

  • andatti

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #34824 üzenetére

    Ismét köszönöm a válaszokat, amúgy meg "leszakadtam" a témáról... Nem írok többet erről...
    A fizetős verzió egyenlőre szintén nem opicó, bár 600 Ft nem sok havonta...
    Nekem továbbra is vicces, hogy mindenütt az adatmentés fontosságáról "papolnak", hogy csináljunk másolato(ka)t, mentsünk... De visszarakni már szinte lehetetlen, akkor meg minek a mentés? Ha utána az adatkinyerést szinte ellehetetlenítik az eredeti formátum szerint... /Gmail is írta, hogy az övékét jelenleg egyetlen levelező rendszer sem támogatja, de mi attól még úgy mentünk, ahogy van... csak épp olvasni sincs mivel... - ez nem az, amit itt ajánlott valamelyikőtök.../

  • andatti

    senior tag

    Amióta SD kártyát vettem, rengeteget bosszankodom, hogy play-ből letöltve a progit, sokszor/MINDIG csak telepítés után derül ki, hogy át tudom tenni sd-re, vagy sem... Pl: az időkép appja, nagyon jó, de nem rakható át, és több órámba telt, mire találtam normálist sd-re...
    Szóval tudnátok ajánlani jó rádiós programot mobilra, ami fut sd-n és legalább olyan jó, mint a tuneln radio pro (amit most használok).
    Esetleg office programot? (munka miatt sokszor mobilon nézek doc, xls, stb.-t, amiket emailben kapok...) Bár az office suite 8-at most telepítettem és sd-n van, de... biztos van ennél jobb sd-n futó is...
    Persze, ha a play-ben lenne erre valami külön jelzés rendszeresítve, az maga lenne a kánaán...

  • andatti

    senior tag

    válasz Dluinet #35043 üzenetére

    és 35044...
    Ezek a böngészők milyen környezetben működnek? Linux, android? vagy win-en is futnak? Nem igazodtam el az angol oldalakon és engem is érdekelne egy gyors böngésző, (sd kártyán androidos telóra és) win-es PC-re...

  • andatti

    senior tag

    válasz King Unique #35090 üzenetére

    Szerintem igen. Vagy csinálsz egy másik axcot csak erre a célra és onnan linkeled mindig a képeket. Nem tudom mennyire lassan tölti be, de 1ébként /szerintem/ tökéletes lenne...

  • andatti

    senior tag

    Nekem egy olyan PORTABLE progi kellene, (azaz külső eszközről, pendrive-ról indítható) amivel a laptop képernyőjén végzett tevékenységet tudnám rögzíteni viszonylag jó minőségben, nem túl nagy méretben... Miből lehet választani? Mert én egyetlen ilyen progit sem ismerek és most nincs időm a keresésre áldozni, viszont sürgős lenne...

  • andatti

    senior tag

    Érdeklődnék portable indítható program után, amivel lehet duplikált fájlokat keresni, szgépen. Ami elég gyors és normálisan működik.... és szabadon hozzáférhető, azaz nem shareware, vagy hasonlók...
    köszönöm!

  • andatti

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #36267 üzenetére

    Köszi szépen. Úgy tűnik beválik... Bár nem tudok angolul.
    Ami viszont zavar, hogy szépen kijelöltem, hogy a duplikált fájlokból mit akarok törölni, de a delete gombot nem találtam meg a menüsorban és a legördülő menüben sem. /Hogy egy mozdulattal, az összes kijelöltet törölje.../

    Így jobb híján méret szerint sorba rendezve, a kipipáltakat kijelölöm egérrel és akkor a klaviatúra delete gombjával törlöm az adott fájlt. (csak azt az egyet). Kicsit macerás és hosszú, de jobb, mint a semmi.
    /Rég nem voltam ilyen béna és tanultam is angolt, de nem igazodom ki ezen... /

  • andatti

    senior tag

    válasz csferke #36442 üzenetére

    Van olyan mobil app/program, ami mondjuk tabletre telepítve videóként rögzítené a tevékenységet? ... és normális, nem fagyós fajta, aminek nem gond az 512-es memória sem? (bár asszem 1/8-as a tabletem... Vagy klasszikus 1/4-es... )
    Vagy másik topicban kéne érdeklődnöm?

  • andatti

    senior tag

    Bár telefonos program iránt érdeklődöm, azért pc-ről beszélek...
    Szóval PC-re kellene egy olyan progi, ami kezeli az androidot és a nokiát/microsoft készülékeket is... (telefonszámok, sms, stb.) Ismerősöm nem boldogult a nokiás progival és nem lehet számra keresni se...
    Eddig kettőt találtam, a Mobiledit nem vált be, mert 4 progit is telepített a pc-re, amellett hiába lett volna 7 napig teljes verzió, egyik telefonra se volt hajlandó mutatni semmit, (csak az jött fel, hogy fizess...) holott a PC felismerte a készülékeket...
    A másik pedig az Apowersoft... azonban hiába írták két fórumon is, hogy minden telefont kezel, a saját honlapján azt írja, hogy a két domináns, azaz Android és iOS készülékekkel kompatibilis csak...
    Az ismerősömnek viszont 1 androidos készüléke van, (céges Samsung) a magán telefonok viszont mind Nokiák, vagy az utódjuk, Microsoft.
    Vagy reménytelen, hogy asztali PC-re olyan progit találjunk, ami tényleg mindent kezel-felismer? (biztonsági mentés, fotók, kapcsolatok mentése/karbantartása, stb.)

  • andatti

    senior tag

    válasz pc360 #37212 üzenetére

    Köszi a gyors választ...
    Amúgy a készülékek között 3 is van, ami még nem okos telefon... A nokia PC suite programja viszont kritikán aluli, ahogy kezeli, illetve nem kezeli őket... Ezért szerettem volna neki segíteni egy olyan progival, ami mindent képes kezelni...
    Amúgy a Drive és Gmail címtárral kapcsolatban is igazad van, én úgy használnom, sőt amikor még csak alternatív voip fiókjaim voltak, de okostelóm nem volt, már akkor használtam őket, de ez az ismerősöm nem így használja őket és nem is nagyon meggyőzhető...
    De akkor kezdem feladni, hogy nincs ilyen multiplatformos program...

  • andatti

    senior tag

    pendrive-ról, külső vinyóról indítható diagnosztikai progi érdekelne. Amit, ha indítok, vagy az alsó sávban, vagy az asztalon MINDIG mutatná, hogy épp, mi mennyit mutat... (a céges laptop állandóan lefagy, jó lenne tudni, hogy mitől, bár ha a ventilátort rá irányítom, akkor általában bírja a strapát... szóval hőmérséklet baja lesz, de ha mást is mutatna a progi, az már a bónusz lenne...)

  • andatti

    senior tag

    válasz pc360 #38025 üzenetére

    Mivel céges nem csinálhatok vele semmit, és nem is értek hozzá... program telepítése is tilos... ezért használok külső vinyót... és ezért kéne egy külsőről indítható diagnosztikai program, portable...

Új hozzászólás Aktív témák