Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz Chello #26289 üzenetére

    Próbálok nem annyira off lenni.

    - Például miért csinálja azt, hogy ha a tálcára teszek egy címsort akkor gyakran a hozzá tartozó ugrás gombot frissítésre cseréli? (Enterezni lehet)

    Ezt nem értem. Minek a címsorát? És annak a valaminek külön a címsorát? :] Ilyen fogalmazással nehéz lesz kitalálni, mi a gond.

    - Az aero felületen elérhető-e a kedvencek menü az intéző ablak tetején is valahogyan?

    Erre nem emlékszem. Ez nem az IE kedvencek volt? Ugye nem IE-vel böngészel? :] Van egyébként egyszerű kis beépülő program, ami a jobbklikkes menüben alakít ki egy helyet, amibe a kedvenc mapáid pakolgathatod. Én egyébként Launchy-t használok, mint indító, azzal etetem meg a fontos mappáim, programjaim parancsikonjainak jó részét, plusz ezt használom számológépnek.

    - Miért van az, hogy a kereső nem talál meg olyasmit ami egy ablakban a szemem előtt látható és tökéletesen beírtam a nevét ?

    Valamit nagyon benézhettél, mert a kereső működik. Néha használom, ha képek közül kell válogatnom, és thumbnail nézet kell. De az ajánlott alapvető fájlkereső az Everything, ami milliószor gyorsabban indexel, mint a windows. A systray-ben csücsül, és hotkey-re előhúzható. Beállítható, hogy ne csak a fájlnevekben, hanem az elérési útban is keressen. Amint elkezded beírni a keresendő szót/szavakat, egyből látod a keresési végeredményt, tehát instant filterként működik. Soha nem keresel többet a win-ben, ha erre ráérzel. :]

    - Ablak béli kereső-be most, hogy példának jó legyen beírtam, hogy intro, mert van ilyenem ott ahol volt az ablak megnyitva, erre sorolom miket dobott ki...

    Valami nálad van eltúrva... semmi baja.

    - Miért mondja sokszor másolásnál, hogy írásvédettség van?

    Menj rá a fő mappáidra > tulajdonságok > vedd ki az írásvédettség elől a pipát > applikáld a beállításd az összes fájlra. Így minden bizonnyal megszünteted a problémát. Valamiféle jogosultság beállítás baki lehet, vagy eleve így kapod/töltöd le ezeket a fájlokat, hogy írásvédettek.

    - Hova lett a maximálisan használt memória gépindítás óta kijelzése a feladatkezelőből? Megvan e még a mérő valahol?

    Ezt nem tudom, még életemben nem használtam. De rendszermonitorozásra van kis tonna program.

    - Miért nem lehet azonos szöveget kisbetűről nagybetüre változtatni átnevezásnél?

    Lehet, megcsinálja. Csak nem frissíti a kijelzést, nyomj egy F5-öt. Viszont például sokkal normálisabb az átnevezés, ha már az XP-vel hasonlítgatjuk, hiszen a kiterjesztés előtti részt jelöli ki, ahogy illik. Plusz jobb az ablakfrissítés/fájl helyrerakás pakolgatás közben.

    - Mi az, hogy a fájlok felül írásához mégegyszer annyi üres hely kell? (mert ez eddig nem így volt)

    Ezt nem vettem észre, de az is logikus lenne, hiszen ha megszakad at átmásolás, akkor az eredeti fájl még visszanyerhető maradna. Nem csodálkoznék, ha így csinálná, egyébként fájlmásoló eszköznek én TeraCopy-t használok, az pausolható, sorrendezhető.

    - Hogyan lehet megszabadulni az ellenőrzze e az újonnan csatlakoztatott usb meghajtót próbálkozásaitól?

    Milyen próbálkozás? Nekem van olyan külső meghajtóm, ami egy idő után leáll, ha nem mocorognak rajta. Ez Win 7-en sincs máshogy. Az indexelést mindenképp érdemes kikapcsolni!

    - A kereső mezőbe beírok egy rész szöveget, ki is adja aminek benne van a nevében és egy csomó mást is. Kijelölök párat, majd törlöm öket, de marad egy csomó amiket nem töröltem.

    Annyit kell tudni a windows-keresőről, hogy az zip-eken belül is keres. Ezekből nem tudsz olyan egyszerűen törölni.

    - otthoni halozatban vagyok van megfelelo ip-m, van pingem, megis kodot ker a halozati meghajto csatlakoztatasakor amit ha megadok nem fogad el

    Erre biztosan van megoldás. Sajátossága pl., hogy a hálózati cuccoknál nem csak kód kell, hanem belépő név is. Ez a win alatt egy új felhasználót jelent, tehát pl. ha normális fájlmegosztást szeretnél, akkor létre kell hozni egyet, aminek a belépőjét megadod a másik félnek. Kicsit körülményes, viszont biztonsági szempontból jobb, illetve személyre lehet szabni pontosan, hogy melyik user mit láthat nálad.

    - A szamologep kiirta, hogy nullaval nem lehet osztani, mert osztast kezdtem, de meggondoltam magamat es CE utan nullat majd egyenlot nyomtam.

    SOHA ne ossz nullával. :Đ

    - Végre elértük, hogy pl. parancsikon átnevezése utáni enterleütést követően nem zárja be a menüt

    Milyen menüt?

    - El leht -e tüntetni minden alapvető asztali ikont a menüből is ?

    Ikont? Menüből? He?

    - Hova lett a miniatűr nézet ?

    Ugyanott van, amúgy CTRL + scrollal is állíthatod az ikonméreteket mindenhol.

    Nem akarok többet leírni, de ezek mik már ??

    Többnyire user error... de szerintem nem igazán stimmel nálad ez a telepítés, vagy akár vírusgyanús. Egy csomó olyan dolgot írtál le, ami teljesen jól működik Windows 7 alatt, vagy apró ingyenes tool-al pótolható / cserélhető jobbra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák