Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AtHoS

    nagyúr

    válasz w.miki #22473 üzenetére

    Szerintem csak nézz szét az automatikusan indulgató dolgok között és ami nem fontos azt szedd ki onnan. pl. qtime nem kell, hogy automatikusan induljon, elég, ha telepítve van. A többinél is ilyetén módon kell eljárni. Qtime-ból, ha jól emlékszem van valami lite csomag, ami pl. elegendő a lejátszáshoz

    read-only mode on the forum

  • dosailord

    tag

    válasz w.miki #22473 üzenetére

    Winamp Agent kikapcs, java és a flash frissítését tedd never-re vezérlőpultban, skype, picasa ne induljon automatikusan a windowssal, (csak akkor indítsd/indítsa el a gazdája ha használja).

    Továbbá tedd a swapfájl méretét fixre, kapcsold ki hibajelentés szolgáltatást (Vezérlőpult/Rendszer), titlsd le az indexelő szolgáltatást, (bár nyilván nem ezek miatt terheli a gépet folyamatosan, de gyorsíthatják a rendszert).

    Amúgy épp most jut eszembe, Feladatkezelőben meg nézd meg mi terheli a procit üresjáraton (ha semmi más nem fut). Ami mellett a cpu idő nem nulla, hanem 10-20-as értéket vagy nagyobban is felvesz, az lesz a hunyó.

    Még lehet hogy valami buherált XP-t tettél fel, NE ilyet használj. Rendes, SP3-as, érintetlen telepítőt használj, ha a mostani rendszer nem úgy lett feltéve.
    Továbbá ne Ninite-tel rakd fel a progikat, tedd fel egyenként, mert a legtöbb free progi feltesz alapból mindenféle toolbarokat, meg driverscannereket, azok is okozhatják a lassulást. Csak a legszükségesebb összetevőket rakd fel, és ha rákérdez olyanra hogy valamilyen toolbar, scanner, stb. ott megfelel a "No, thanks" opció...

    Én évekig 256MB rammal használtam egy másik gépet, teljesen jól lehet használni alap dolgokra. 512-vel meg főleg. Csak jól kell megválogatni, mit tesz fel az ember.

    SP2 és SP3 között nincs érzékelhető sebesség különbség. (Főleg a fenti beállítások elvégzése ill. a nem kellő futó programok kilövése után).

Új hozzászólás Aktív témák