Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • varix

    csendes tag

    Sziasztok!

    Immár legalább 1 hete nézegetem nap mint nap a processzorokat, mikor belekezdtem, nem hittem volna, hogy ennyire nehezen fogok tudni majd dönteni...

    Az lenne a fő kérdésem, hogy mit gondoltok, érdemes-e esetleg egy Ryzen 7 2700X-re építkezni?
    Jelenleg 65e Ft körül látom őket, miközben a Ryzen 5 3600 75e Ft körül megy. A 8 mag 16 szál miatt pedig akár tartósabb is lehet, mint egy 6 mag 12 szálas processzor.

    Alternatív lehetőségként természetesen felmerült az i5 10400, ami jelenleg 56e Ft környékén kapható. Ezzel a fő gondom az, hogy a B-s alaplapok csak 2666 Mhz-es memória kezelést támogatnak, míg az AMD B-s lapjai támogatják a 2933 (2700X) / 3200 (3600) Mhz-es memóriát. Figyelembe véve ezt, plusz azt, hogy a 2700X 8 mag 16 szálon dolgozik, az AMD jobb vételnek tűnik, de meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről, ha valaki másképp látja.

    Költségkímélő megoldásként az is felmerült bennem, hogy veszek egy Ryzen 3 3100-at most 36e Ft-ért és mellé valószínűleg egy B550-es lapot választanék, ugyanis a 4 mag 8 szál miatt ezt biztosan lecserélném egy min. 6 mag 12 szálas 4. generációs Ryzenre, amint beállnak az árak (fél év - 1 év múlva).

    A vásárlással biztosan megvárom az AMD október 8-án esedékes bejelentését, viszont az új generációt az ára miatt biztosan nem vásárolnám meg legalább egy fél évig (de valószínűleg inkább 1 évig).
    Az új generációtól én egyébként nem várok túl sokat, a következő nagy ugrás nekem inkább a majdani 5. generáció tűnik (feltéve, hogy érkezik vele a DDR5), de azért hátha.

    1. Milyen célra használnád elsődlegesen? (Játék / munka? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?)
    Elsősorban multiplayer játék + streamelés, másodsorban hobbi-munka (programozás), de arra a mostani konfigom is elegendő. Talán a tartalomkészítésbe is belekóstolnék, de egyelőre nem kimondottan ez a cél.
    2. Pontos konfigurációd leírása /alaplap, videókártya, monitor (felbontás és képfrissítés), táp stb./ vagy hivatkozz az adatlapodra, ha ki van töltve!
    Teljesen új konfiguráció vásárlása előtt állok.
    B450/B460 alaplapban gondolkodom elsősorban és GTX 1660 Super kártyában.
    2 monitorom van jelenleg, mind a kettő 1920x1080-as, 60 Hz-es, 23" illetve 24"-os. A későbbiekben az egyiket lehet, hogy upgradelném, de egyelőre erről nincs konkrét terv.

    3. Mennyi pénzt szánsz rá?
    A processzorra 80e Ft-nál semmiképp sem költenék többet (új generációra sem). Alapvetően 60e Ft környékén gondolkozom.
    4. Új vagy használt processzorban gondolkodsz?
    Mindenképpen új.
    5. Szeretnél-e tuningolni, avagy távol áll tőled?
    A legkevésbé sem.

  • varix

    csendes tag

    válasz KAMELOT #92037 üzenetére

    Köszönöm a választ. Lehet én nem voltam teljesen egyértelmű, de mint írtam is, meg fogom várni a vásárlással az AMD új generációját, legalábbis annak a bejelentését és a hatásait az árakra.

    Talán nem kellett volna kis regényt írnom és úgy kellett volna feltenném a kérdést, hogy - feltéve, hogy mindkét termék ára ugyanolyan arányban csökken - megérheti-e Ryzen 7 2700X-re építkezni (a 8 szál 16 mag miatt) egy Ryzen 5 3600-zal szemben, ha az időtállóság a fő cél?

    [ Szerkesztve ]

  • varix

    csendes tag

    válasz palfitom #92039 üzenetére

    Köszönöm a választ. :R

    Megmondom őszintén a magyar piactól nem várom, hogy jelentősen csökkenjen a piacon lévő termékek ára, inkább arra számítok, hogy az újakkal lőnek a jelenlegi árak fölé. De hátha, ezt a néhány hetet már meg tudom várni.

  • varix

    csendes tag

    válasz palfitom #92048 üzenetére

    Valóban, ha az általam kinézett teljes konfigot nézzük, akkor pontosan 10k-ra jön ki a különbség, amit így 275e Ft környékén még lehet, hogy inkább rá is szánnék, hogy a játékon kívül is még jobb teljesítménye legyen a gépnek. Nem nagyon szeretnék hozzányúlni egy 5-6 évig, de amikkel én játszom és foglalkozom, még lehet tovább sem.
    A több mint 5 éves laptopom is tökéletesen kiszolgál egyelőre egy i7 4770HQ + GTX 950m kombóval, pedig ez a kártya még DDR3-as.

    Remélem 1-2 hét múlva okosabbak leszünk. :DD

Új hozzászólás Aktív témák