Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    hali!processzort szeretnék venni,természetesen intelt,olyat keresek,ami kiszolgálna adott esetben egy 4850-et,mégis olcsó,és ami a legfontosabb,keveset fogyaszt...mit javasoltok?viszonylag sokat megy a gép,napi 6-8 órát,viszont heti pár óra max játék,vagyis mindenképp olyan konfigban gondolkodom,ami netezés alatt nem eszik és melegszik,viszont a 4850-et azért ki tudom hajtani 1680x1050-es felbontáson...előreis köszi a tippeket! :R nomeg más topik,de hozzá alaplapot is ajánlhatnátok,én gigabyte p35-ben gondolkodom eddig,bár igazán nem tudom,mennyiben tér el a ds3,ds4,mondjuk a ds3L már elég fapadosnak tűnik...viszont a 3 és a 4 között árban ott is van legalább egy 10-es... :F

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kem #11618 üzenetére

    :R köszi az infót,egyébként vx-450-em van,nem bizom a véletlenre(konfigom lásd adatlap,leszámitva,hogy haldoklik a proci)

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz kem #11625 üzenetére

    még egy kérdés:itt fel van sorolva egy csomó variáns,revizió,itt mire kell figyelni,melyikek a jó lapok?honnan lehet tudni,mi a más pontosan?mert pl.a hűtőbordák is előfordulnak mindenféle méretben és kivitelben is rajtuk...konkrétan is tudsz tippet adni?(esetleg más ilyen irányú tapasztalatai is érdekelnek...) :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    az e5200 és az e7300 közül melyik éri meg jobban? látom teljesen más a 2 mag,mindenképp egy aktuális procit szeretnék kis fogyasztással,de sajna nem ismerem,csak az amd rendszert,igazából nem ártana némi felhomályositás,főleghogy a 2 proci között azért van árban is jócskán külömbség,és én sajna nem nagyon tudom megitélni a helyzetet....úgyhogy előreis nagy :R aki elmagyarázná a 2 cucc közötti külömbséget és pró/kontrát,sajna nagyon szűkös az időkeretem a döntésre... :(

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz BandiHUN #11631 üzenetére

    valaki segithetne..... :R gondolom van itt épp elég intel guru :DDD

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Sziasztok!Processzort tervezek venni...alapvetően az I5-2500K-t céloztam meg...
    Kérdés:esetleg azóta jelent-e meg alternatívája?AMD nem játszik,és alternatívaként bármi érdekelhet,ami a 2500K@4Ghz környéki teljesítmény akár tunning nélkül,egyszerűen nem vagyok képben az azóta kijött procikkal...
    Evidensen kicsit kisebb fogyasztás,vagy olcsóbb ár nem lenne rossz..Lapot is veszek,így foglalatmegkötés sincs,6850 mellé nem kell nagy tunning sem,csendes,hűvös gép a cél.

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz bandi0000 #47333 üzenetére

    :R És látom végülis újonnan nincs is akkora árkülömbség,illetve a 2500K-t már pl.az Ip*n nem is árulja...
    Majd átgondolom,mert ha használtan veszek nem széthajtott 2500K-t,akkor végülis már a lap ára kijön egy 4670K-hoz képest...nem tudom.Még idén mindenképp javítani kéne a gépen,mert azért a 775-ös E7300-am,hiába eszik keveset 3.2 gigán is,de akkoris elég kevés,és csak 2 mag.Battlefieldezni szoktam,ott már most is elég gond ez,a DDR3 ramok már egy éve megvannak,porosodnak...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Kérdés: 6850 alá,multihoz(tehát nem feltétlen full HD és minden maxon,sok FPS és akadásmentesség is kellhet)mi az az INTEL proci,amit érdemes venni ár-érték arányban?Célom egy alapból keveset evő,de játékra is jó kis gép,ezért nem akarok AMD-t(nomeg van más ok is,de ez nem flamekeltősdi),videokártyacserét NEM tervezek egy jó ideig,és valami olyan cucc kellene,ami valódi 4 magos!,és adott esetben húzható is kicsit,olcsón,olcsó lappal.
    Várnék tippeket.Tudom,szarból várat eset kicsit,de sokat költeni se akarok,sokat tunningolni se,egy közepes 4 magost keresnék Intelből,olcsón. :R

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz Rypejakten #47556 üzenetére

    Ilyesmin filóztam Én is,de az I7 2600K nem lehet jobb választás?Nem sokkal drágább,és sajnos most épp nem tudom,mivel több az I5-nél az I7,de úgy rémlik tesztekből,hogy a 2500K és a 2700K között van egy elég jó kis ugrás...Ebből a kategóriából nézelődnék,igen.
    3xxx szériát is néztem,nem tudom,miben jobb a 2xxx-esektől,jó lenne egy alaphangon csendes gép.4 giga körüli tunning alapfeszen elvileg röhögve,de több még sokáig nem is igen kéne multi alá sem,videokariból ezért sem akarok jobbat,single-ben fullon első osztályú ez is.Multira viszont úgyis butít az ember,kell a stabilitás.SŐT,még zavaró is már,hogy minden csillog-villog,tükröződik,árnyékot vet,ilyesmi.Csakhát már irtó kevés az E7300-as viccprocim @3.2-n is,mégha csendes és alig eszik,akkor is,3.5-ön is sokat kér már,és nincs is csak 2 "buta" mag,kár már ebbe a platformba pénzt ölni.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz bluyoo #47558 üzenetére

    Az ár relatív.Azt szeretném,ami elsősorban nem melegszik,jó teljesítményt ad,és elég lesz hosszabb időre is...
    Szóval relatíve egy ugyanolyan proci hűvösebb változatára inkább dobok 5K-t mint például +200mhz-re...
    2500 jellegűből keresek olyat,ami azért K-s,mert miért ne éljünk később a tartalékkal,viszont most kiszolgálna rendesen.Gondolom itt is megvan,hogy a K-sokon belül is vannak lépcsők ilyen +200Mhz+5000ft verzióban,mint a régebbieknél,ilyet akarnék elkerülni.Viszont azt is,hogy pl.minimális pluszért a 2500K-nál jobb a 2600K(I5 Vs I7,gondolom ez is számít,nem csak a prefix plusz 100-a...) vagy a 34-37xx variáns.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz bluyoo #47560 üzenetére

    A nem K-s procik húzhatatlanok?Lehet noob kérdés...azt tudom,"hivatalosan" nem,de nem követem,milyen lapok vannak,stb...

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    Sziasztok!Processzorigényesebb játékok alá keresnék egy jó intel alapot,a 6850-em nem cserélném,követelmény a 4 mag,és az olcsó deszka alá,és a kis üresjárati fogyasztás.Mit javasoltok?Természetesen olcsón kéne,kis fogyasztással egy "éppenjó" proci+lap,extrák nem,1 videokari,hangkarim van dedikált,tuning nem nagyon,csak mig nem ugrik meg a fogyasztás.

    Szóval kéne egy olcsó jó intel 4 magos lappal,ami pl.Battlefield alatt is kihajtja a 6850-et,és nem akadozik,de nincs benne túl sok plusz sem,inkább fejlettebb kisfogyasztású modell.Sokáig nem lenne bántva.

    Keveset játszok,ezért nemigen birizgálom már a gépet,de az e7300 már tényleg karcsú.
    Előreis köszi az ötleteket,tudom,lap nem ide tartozik,de mégis procihoz köthető.

    Ja full HD-n játszom,nem vagyok FPS-szám mániás,de a vidkarit tekerje ki a gép,és legyen közepesen szép a gém.Tehát nem izgat,hogy lowon valami tud még +10fps-t. :R

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz xmaas #58851 üzenetére

    Olcsón szeretnék,még az is lehet,hogy használtan..procira nem szánnék nagyon 30k-nál többet,mellé a lap kábé stimmel is 15k-val.Olcsó,keveset evő 4 magos kellene és kész.A 6850 maga nem erőmüvész,a gépen az esetek 95%-ában PLC-t programozok,net+facebook.Viszont pl.nem engednék 4 fizikai magból,viszont azt is tudom,hogy amúgy az e7300-am még 3.2-n is megenné reggelire egy mostani I3 is :DDD
    Vagyis kábé a 4es kisfogyasztású modellekből keresem a legolcsóbbat,ha lehet,nem zsákutca foglalattal,nem volt időm utánanézni,hogy most akkor 1150 vagy 1155...AMD nem kell...annó volt,nem szerettem,és külömbenis gázzal fűtök :-) Tudom,az óccsó...én is vettem annó X2 5000 Black Editiont,hogy de jó,felhúztam a 6400+ szintjére,125w...és ment el jó áron.Jött az e7300,ami a 2.8gigáján 45W-on agyonverte.Most se izélnék nagyon,ha nem kéne már a 4 mag pl.kötelezően az Advanced Warfare alá,és a BF is akadozik akcióban,amúgy pedig teljesen jó,pl.az új Borderlands-ot fullon tolom.De hiába. :W Kéne a multi is.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz nimfas #61896 üzenetére

    Azért még megcsiphetsz egy jó kis Xeont is a lapba,ott is meglehet a 4x3.2gigás mag(nekem E5450 ment a gépbe,menne többet,a hűtő bár nem gyári(CM Hyper TX2),de azért megy 25%-on,mert 20-on nem indul be a venti,de ágymelleti a gép,éjjeli médiadolgokat is ő szolgál ki,mondhatni 0 zaj kell),jelenleg én is ezt léptem csak meg,mert 12-ből megvolt a váltás,előte E7300 ketyegett 3.2-n a gépben,és tényleg sokat dobott a masinán,és nem melegszik,lényegében ugyanolyan hőfokú a gép,túl sok minden kellett volna a platformváltáshoz.És azért végülis akinek közepesebb vidkarija van,igenis nem temetős a 775,ha csak simán kimaxolná a mostani gémekhez is a többi cucc alapján.igaz nekem adott volt a 6giga ram....de a 6850 OC se mai darab,kábé ezzel el is értem,amit ez a platform tud.Csak azért jó,hogy ez 12-be fájt,nem 100+-ba,multizni remek,ott úgyis butit az ember,viszont maxon megy akadozás nélkül minden,ha az embernek elég a 25-30fps.Konzolon sincs több,és az még sokszor nem is full HD,ez meg igen.Kihagyom az élsimitást és jó is minden a jelenleg kint levő játékokban.És még az SSD is csak porosodik időhiján,de igyis szépen megy a gép,pedig én azért klánozok is,stb CoD Advanced Warfare-ben,és ahhoz azért kell kraft.Pl.2 maggal x gigahertzen is szaggat,annyira 4+ szálra van tervezve már...

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

  • BandiHUN

    veterán

    válasz A_ScHuLcZ #62469 üzenetére

    Én egy E5450-et tolok Giga 775 lapban mint Xeon,leszámitva,hogy a foglalat módoitást igényel(a 2 kis bevágás a proci oldalán máshol van,igy a foglalatból ezek kivágandók,és figyelni kell,hogy teszed be+van egy átalakitó "matrica" az aljára,ezt egy itt a PH-n vett példánynál nekem már fel is tették a helyére),és evidensen ugye a processzorhoz egy átalakitó matricát,amit általában fel is tesz az eladó,12-15ezerből megveheted a LEGJOBB processzort erre a platformra...tuning ugyanúgy támogatva,de érdemes tudni,miféle alaplapba kell.Nekem Gigabyte EP35 DS3 ócska lapban ketyeg,3.2 gigahertzen,és első osztályú.

    CoD: Advanced Warfare ketyeg a gépen,de top1-eket lövök,és Magyarországgal keményen megnyertük a legutóbbi eventet is a klánnal...
    (kis önfény,de 298:130 arányban PC-n MI vittük a legutóbbi versengősdit,ergo játékra alkalmas a cuccos,előtte E7300 volt,és ahhoz képest Isten ez a proci,nem melegszik,ennyit lehet ebből a platformból kihozni,ez a max,olcsón.De nem rossz,akinek kéne új lap,ram,proci,12-ből maximum egyet tudna venni ezekből...)

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Új hozzászólás Aktív témák