Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baly2u2000

    tag

    Színes (havi 50-75) és fekete-fehér (havi 100-150) nyomtatásához, scanneléshez, hálózati (lehetőleg wifis) nyomtatónak szeretnék egy gépezetet.

    Szemeztem a WF-3520DWF-vel, viszont egy Epson C13T12954010 MultiPack (1715 oldal) patron kb 15 ezer Ft, így 8 Ft-ra jönne ki egy oldal amit sokallok.

    Hol számoltam el?
    Milyen nyomtatót ajánlanátok kb 45 e Ft-tal bezárólag ebben a kategóriában?

  • baly2u2000

    tag

    válasz QwErTy42 #5622 üzenetére

    Köszi szépen a gyors és részletes választ, QwErTy42!

    A kettő közül melyik?

    HP Deskjet Ink Advantage 4625
    Ára szállítással kb 35.000 HUF amiből a HP 4 ropit visszatérít mert van egy őskövület HP tintasugaras fotonyomtatóm (10 éve nyomtatott utóljára) amit becserélnek. Akció itt, hátha valakinek hasznos.

    avagy a már említett

    http://www.pixmania.hu/hu/hu/18522549/art/epson/workforce-wf-3520dwf-szines-multifunkcios-tintasugaras-nyomtato-halozat-vezetek-nelkuli.html

    Ára szállítással kb 40.000 Ft,

    Köszi mégegyszer!

    Üdv,

    baly2u2000

  • baly2u2000

    tag

    válasz epzon #5626 üzenetére

    Köszönöm a tippet és mindkettőtök válaszát, sajnos az ára, a scanner lapadagoló valamint a kétoldalas nyomtatás hiánya miatt kiesik az L355. Pedig a külső tartályosság nagy jóság lehet! :)

    [ Szerkesztve ]

  • baly2u2000

    tag

    válasz baly2u2000 #5627 üzenetére

    Ennek az árkülönbözet visszahozósdinak még utánaszámolok, mert gyanúsan kevés az az egy év.

  • baly2u2000

    tag

    A héten megérkezett a megrendelt Epson WF-3520 nyomtatóm, ezzel kapcsolatban leírom mi az eddigi tapasztalat, hátha valakinek segít.

    Ár: cca 36.000 Ft-ért volt nálam a termék kiszállítással.

    Unboxing: A dobozban: 1db nyomtató, egy tápkábel, két CD (1: driverek és kezelőszoftverek 2: Kiegészítő progik, amiket még nem tettem fel. USB kábel nem jön vele.) egy gyorsösszeszerelési hajtogatós papír és a felhasználói kézikönyv angol nyelven. A Driver CD-n van magyar nyelvű felhasználói útmutató is.

    Telepítés: Win7 64 bit alatt bajai vannak a nyomtatóhoz adott szoftvernek és az Epson honlapjáról letöltöttnek is, csak nagy nehézségek árán sikerült felmókolni Wifis nyomtatónak. XP 32 bit alatt viszont flottul végigment a CD-s telepítő.
    A Wi-fi kapcsolat jellemzői elég furán jelennek meg, a nyomtató kijelzőjén 11Mbps-t ír ki, a Web interface 54 Mbps-t, egyébként pedig N-es wifihez csatlakozik (Mixed mode-ra van állítva a router, szóval lehet mégse N-en csatlakozik). A Wifi státusz kinyomtatása után Csatornaütközésre hívja fel a figyelmet. Találomra kipróbáltam 3 másik csatornát de semmi nem változott. Hagytam így, mert amúgy meg működik...

    Funkciók: Lapadagolós scannelés, kétoldalas scannelés, kétoldalas nyomtatás, kétoldalas fénymásolás lapadagolón keresztül, email küldése a nyomtatónak, scannelés emailbe, scannelés cloudba/scannelés google drive-ba, meg alapvetően az összes okos funkció nagyon jól ki van találva, egyelőre csak szuperlativuszokban tudok nyilatkozni. okos a kütyü és az Epsonconnect nagy jóság. :)

    Nyomtatás minősége: Fényképet (még) nem nyomtattam , ábrák és szöveg kerültek eddig nyomtatásra. Nincs vele gond.

    Összességében elégedett vagyok a termékkel, másnak is tudom ajánlani ha egy igazán okos készülékre vágyik.

  • baly2u2000

    tag

    Sziasztok!

    Home office és egyetemi use case-ekkel kompatibilis nyomtató vásárlása vált szükségessé a jelenlegi készülék (Epson WF-3520DWF) fejének elhalálozása miatt. Kishíján megélte a 10 éves kort, biztosan az utángyártott tinták sem használtak az évek során, de sok készülék talán gyári tintával sem húzza ilyen sokáig.

    Évi 3-4000 oldal nyomtatására keresem utódját.

    1. Tintás vagy lézer?
    Tintás.

    2. Fekete vagy színes?
    Színes

    3. Mire használnád?
    A fő volument a jegyzetek nyomtatása teszi ki, ábrák miatt kell a színes nyomtatás is, illetve néhány havonta pár fotót is kinyomtatunk (e téren nincsenek nagy igényeink.)
    A scanner elsősorban aláírt papírok bescannelésére kell, felhőbe vagy email címre, ezek jellemzően 1 oldalasak és mindegy milyen formátumúak. Masszív 2 oldalas jegyzetmásolás / scannelés nagyon ritkán van, ezért ez kiesett a felhasználási esetek közül.

    4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
    ~ heti 30-200 fekete, ennek 10-15%-a színes és havi 1-2 fotó

    5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
    Nyaralás / elutazás kivételével heti használatban van.
    6. Milyen funkciókat vársz el?
    Szkenner (manuális kétoldalas), wifi, színes nyomtatás, duplex nyomtatás, keret nélküli fotónyomtatás (opcionális), felhő szolgáltatások
    A DADF-et elengedtem, az 1 oldalas ADF-ről is le tudok mondani, de ha lenne az is remek.

    7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
    90-110e ( +25-30% max )
    8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
    Legyen fenntartható, stabil, szolgáljon ki évekig és legyen alapanyag és az is remek lenne ha lenne alkatrész utánpótlás (akár aftermarket)
    9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
    Előző nyomtatómat (Epson WF-3520WDF) utángyártott patronokkal használtam hosszú éveken át. Nem zárkózom el ettől az opciótól pl a WF nyomtatók jó felszereltsége miatt, azonban csak akkor választanám újra az utángyártott patronos irányt ha van "kijárt út",nem állnék neki mindenféle random gyártó tintáját tesztelni.

    Az alábbi típusokkal szemeztem, próbáltam összeírni melyikben mi tetszik / hol érzem gyengének.

    Abban kérném segítségeteket, hogy hívjátok fel figyelmemet az általam vétett hibákra, esetleg szóljatok ha kihagytam valami fontos szempontot.
    Ha van tapasztalatotok egyik/másik típussal akkor azt is megköszönöm. A wall of textért elnézést. :)

    Brother MFC-T920DW - Prohardver All time favorite

    + Sokan ajánlottátok, ADF-es (bár úgysem tud onnan duplexelni szóval ez lehet nem nagy druváj így),
    +olcsó gyári tintával nyomtatás,
    + Piezo
    + jobban tűri a magányt mint az Epsonok

    +/- 150 lapos papírtálca,

    - Nincs márkatapasztalatom,
    - nehezebben beszerezhető,
    - a kiszemeltek közül ez a legdrágább és a legcsúnyább (szubjektív, kérlek ne lőjetek, nem a fészerben lesz)

    Ár: 110-120e

    Epson EcoTank L4266 - A szükséges minimum és még szép is

    + Végülis mindent tud amire szükségem van, némi kompromisszummal.
    + olcsón nyomtat, tud duplexet, scannel síkágyról - manuálisan 2 oldalast is - , szegélynélküli nyomtat,
    + A fehér szín miatt jól mutatna a barátnőm szobájában :)
    + A kezelőfelület és a telefonos alkalmazás modern hatást kelt.
    + Piezo

    - Relatíve lassú
    - Kevésbé magánytűrő a Brothernél
    - A 100 oldalas lapetetőt keveslem,
    - Nagyobb testvéréhez képest kevesebb lapszámra adott garancia kevésbé robosztus felépítést feltételez
    - Még angolul sincs túl sok review róla, nem tudom, hogy azért mert új vagy azért mert szűk régióra gyártották, vagy senki se akar ilyet venni mert inkább L6260 -t vesznek kevés ráfizetéssel.

    Ár: 97-105e

    Epson EcoTank L6260 - Minimum plusz

    Elsősorban a 4266-tal hasonlítottam össze
    +A nagyobb oldalszámra vállalt garanciából (30k vs 50k oldal) tartósabb termékre következtetek mint az L426x.
    +250-es papírtálca (a 100-assal ellentétben)
    - nem fehér :). A L6276 fehér lenne, de nem tudom akarok-e 30 ezret fizetni a színért és az 1 oldalas ADF-ért.

    Ár: 110-120e

    Canon Maxify 5150 - Az erő sötét oldala, tudjon mindent, aztán majd megoldjuk okosba

    +50 oldalas DADF, 250 oldalas papír bemenet, minden téren remek felszereltség amiket nem is sorolok tovább.
    +Jó áron beszerezhető

    -A Canon topic tele van fejhibás hibakódokkal (igaz nem ebből a típusból)
    -A gyári patronok ára húzós (~29e = ), 2 csomag patronnal ott vagyok mint egy Brother nyomtatóval
    - FINE fej
    -Az utángyártott PGI-2500 patronokról nem találtam infót, így nem érzem ezt túl stabilnak, pláne, hogy ebben még a fej árának is benne kell lennie így valszeg olcsón sem tud olcsó lenni.

    Ár: 65-75e

  • baly2u2000

    tag

    válasz Varshi #16722 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget, a Brother MFC-T920DW mellett döntöttem és nem bántam meg.
    Szépen és gyorsan nyomtat könnyen kezelhető, wifin stabilan van, ha nem használom néha tisztít magán egy kicsit a beszáradást elkerülendő. Scannelő funkcióját szövegek beolvasására használtam, erre teljesen alkalmas, jó minőségben scannel.

    Pár ezer oldalt már kinyomtattunk vele, a tinta szintjéből ezt nem mondanám meg.

    Fotónyomtatásra nem feltétlen ajánlom (színhűsége azér nem a legfrankóbb, illetve a lapot továbbító görgők súrlófényben látható nyomot hagynak nálam a fotóapapíron) de "csak úgy emléknek" jellegű fotókra jó lehet.

    Nyugodt szívvel ajánlanám, ahogy sokan mások is teszik ezt a csoportban.

    Üdv,

    Balázs

  • baly2u2000

    tag

    válasz PociAti #17004 üzenetére

    Egy rosegoldba hajló rózsaszín ( jysk SKU: 4685185 ) ágytakarón fekvő szürke cirmos maine coon volt a teszter, a cica szürkéje jobban sikerült mint a szürkésrózsaszín, ez inkább valami sokkal sötétebbre sikerült, akkor van ilyen színe a takarónak amikor kimossuk és még nedves.

    A papír az Colorway PG1800504R 10x15 180g fényes fotópapír (előző epson nyomtatómmal nem volt ennyire észrevehetően más az eredmény).
    Elfogadom, hogy más papírral jobb lehet az eredmény, kipróbálom majd az általad javasoltat is és visszajelzek.

    A továbbítógörgők nyomhagyásáról van tapasztalatod? Pici apró fogaskerék nyomvonalaknak látszó sávok amik súrlófényben szépen látszanak.

    Köszi,

    Balázs

Új hozzászólás Aktív témák