Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz PociAti #17216 üzenetére

    Most nyomtatom a nyaraláson készült fényképeket, kb. 40 darab A4-es oldalt nyomtattam ki eddig, a nyomtatóhoz adott tinta 30 %-a elfogyott.

    Nagyjából az év végére tippelem, hogy kifogy a tinta.

    Szeretem a kihívásokat, izgalmakat, ezért innen rendeltem póttintát, majd beszámolok a tapasztalatokról.

    Nem sokkal drágább az ALZA-nál sem, ha nagyon nem válik be a kínai tinta, akkor majd innen veszek.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz PociAti #17216 üzenetére

    Abban tényleg igazad van, hogy a Canon PIXMA G2420 esetén annyi tintát adnak, hogy előbb fog meghalni minthogy tintát kelljen venni hozzá.
    Emlékeim szerint kb. 12.000 oldalra elég a fekete (két egyforma flakont kaptam hozzá, most csak az elsőt öntöttem bele). Az ugye jópár 500-as csomag papír...
    Mikor raktam össze nagyon érződött rajta, hogy olcsónak tervezték. Már azon csodálkoztam, hogy az összerakást kibírta anélkül, hogy valamelyik iszonyat gyenge műanyag eltörjön.

    Viszont abban nincs igazad, hogy amikor az emberek utángyártott tintával használják (na nem ezt, mert itt tényleg nincs rá szükség) akkor ugyanazt a minőséget várják el mint a gyárival. Amire ezeket a nyomtatókat használják ott a minőség nem az elsődleges szempont. Amikor a gyereknek ilyen-olyan hülyeség kell oda pont jó, merthogy kb. néhány napig fontos.
    Ha minőséget akarok, pl. fotót nyomtatni azt olyan helyen teszem ahol eddig is csináltam, ahol dedikáltan ilyesmivel foglalkoznak és lehet válogatni, hogy mire, milyen méretben stb.

    Elég rég ígértem, hogy ha a Canon PIXMA G2420 routeres megosztás sikerül akkor jelentkezem. Nos, sikerült, de a router firmware hibája miatt nem volt egyszerű. A router egy Asus AC88U Merlin firmware-el és régebbi firmware esetén nem ment (ez volt a nehezítés).
    A nyomtatót bedugva egyből látszik a routeren:

    Ezt a leírást követtem (a windows rész vsz. bármilyen router esetén ugyanaz), a végén persze Canon G2020-at kell választani:
    https://www.asus.com/us/support/FAQ/114024/

    Volt olyan gép ahol bekapcsoltam az LPR/LPD támogatást, de erre nincs szükség.

    Ami viszont zavaró, hogy annak ellenére, hogy nyomtat ilyen hibát dob a Windows:

    Meg ugye így szkennelni sem lehet (számomra lényegtelen), persze másolni igen.

    Összességében elégedett vagyok, a router amúgy is mindig megy (és ha visszatenném az optware-t a másik USB-re ez a port akkor is szabad volt), ennél olcsóbban lényegében hálózati(asított) nyomtatót nem lehet kihozni.

Új hozzászólás Aktív témák