Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ro_bert17

    őstag

    válasz atala #12689 üzenetére

    Tehát ha jól értem, akkor egy ilyen Epson WF 2750 nyomtatóhoz lehet venni pl. ilyen újratölthető tintapatron szettet, tintát (akciósan! :D ), és mehet a filléres nyomtatás?

  • PociAti

    senior tag

    válasz atala #12689 üzenetére

    Szimpatikus, rendkívül költségtakarékos megoldás.
    Pár gondolat vele kapcsolatban:
    - Minden megoldásnál arra kell törekedni, hogy eredeti tinta kerüljön a gépbe. Nem csak színhűség és nyomat tartóssága miatt, hanem a készülék élettartama miatt is.
    - Az eredeti tintának sem tesz jót a levegő. (Felbontás nélkül kb. 3 évet írnak a csomagolásra, felbontás után viszont az eltarthatóság lecsökken fél évre.) Aki nem nyomtat rengeteget, annál a tartályos tintából utántöltős megoldás nem feltétlenül jó irány.
    - Pigmentes tinta és vízbázisú (dye) tinta között a pigment, azaz a mikroszkopikus méretű festékanyag a fő különbség. Vízbázisú lágyabb, kevésbé hajlamos tönkretenni az eszközt. Legyen az töltőtoll, vagy nyomtató. (Pigmentes tinta élénkebb nyomatot ad , kevésbé érzékeny a nedvességre és jobb a fedettsége, azaz a papír felületén marad és nem szivárog le annyira az alsóbb rétegekbe.)
    - Keverni nem szabad a tintákat! Sem a különböző gyártók termékeit, sem azonos gyártó pigmentes és vízbázisú tintáit.

    És egy kis extra bosszúság! A franc egye meg a gyártókat, hogy nem nagyon készítenek normál áron megfelelő kapacitású patronokat. Pedig nem csak a tartályból töltögetős gépek kiváltsága a 10 Ft alatti nyomtatási költség. A Brother J-s sorozatú alapkészülékeibe a színes toner: 12,8 ml, kb. 1300 oldalra elegendő és csak 2700 Ft-ba kerül. (kb. 2 Ft/oldal, LC525XL) Fekete 48,2 ml, 2400 oldal, 2800 Ft, azaz 1 Ft/oldal (LC529XL). És ez nem a nagy tartályos modell.
    Vagy más gyártóknak is vannak ilyen nyomtatói, csak eddig elkreülték a figyelmemet? (Én a toner irányából közelítettem meg a kérdést, nem a nyomtató felől.)

Új hozzászólás Aktív témák